Перейти до основного вмісту

Про енергетичну безпеку, екологічні наслідки війни та моніторинг впливів на стан природного середовища міркували учасники VII Міжнародної науково-практичної конференції «Енергетична безпека навколишнього середовища». Захід відбувся за організації кафедри екології ЛНТУ.

Учасниками заходу стали студенти та науковці факультету аграрних технологій та екології, кафедри екології та кафедри агрономії, а також запрошені гості – представники Навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою, Волинського обласного еколого-натуралістичного центру, Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Шацького національного природного парку, Черемського природного заповідника, в особі директора Володимира Мирки, Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського», в особі директора Володимира Гаврилюка та представників інших наукових інститутів, управлінь та закладів вищої освіти, зокрема іноземних.

конференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Передувала роботі конференції лекція доктора технічних наук,професора Валентини Лобойченко на тему: «Екологічні аспекти мінної небезпеки в Україні як наслідок воєнної агресії росії».

Згодом присутні перейшли до пленарного засідання конференції, координатором якої виступив завідувач кафедр екології Василь Іванців.

конференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Із вітальним словом виступила заступник декана з партнерства факультету аграрних технологій та екології Марія Августинович: «Сподіваємося, що результати плідної роботи будуть впроваджені в подальші наукові дослідження нашого факультету у симбіозі з установами, які сьогодні представляють актуальні екологічні питання, що турбують нас у сьогоденні».

конференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Директор Черемського природного заповідника Володимир Мирка зауважив на тісній співпраці із кафедрою екології, а її результатом, серед усього, є велика кількість працевлаштованих випускників ЛНТУ на базі заповідника. 

«Дуже приємно, що сьогодні я тут бачу знайомі обличчя, адже мав нагоду неодноразово читати лекції, приймати гостей у нашому заповіднику. Скоро буде уже три роки як ми тісно співпрацюємо з кафедрою екології. Природних заповідників в Україні є всього 19, але свого часу мало хто знав про Черемський заповідник і велика заслуга у його популяризації та активному розвитку полягає саме у  нашій тісній співпраці, написанні наукових робіт, залученні студентів. Велика кількість здобувачів ЛНТУ писали свої наукові роботи і захищалися на базі нашого заповідника. Крім того, ми одні з тих, хто найбільше працевлаштовує студентів, бо у нас є різні напрямки, за якими молодь може знайти професійну реалізацію», - наголосив Володимир Мирка.

конференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Своєю чергою, із вітальним словом виступив директор Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського» Володимир Гаврилюк і презентував доповідь на тему «Екологічний стан водних екосистем Волині тат шляхи його покращення (на прикладі ставків аквакультури)».

конференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Продовжилася конференція науковими доповідями, загалом вони стосувалися семи тематичних напрямів:

  • енергетична безпека природного та соціального середовища: екологічні аспекти;
  • екологічні наслідки військових дій в Україні. Забруднення навколишнього середовища: регіональний вимір;
  • моніторинг локальних, регіональних та транскордонних впливів на стан природного середовища;
  • агроекологія, ґрунтознавство, органічне землеробство;
  • функціонування заповідних територій, охоронна рослинного і тваринного світу;
  • ресурсозбереження та збалансоване природокористування;
  • екологічна психологія та педагогіка.
конференція

конференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференціяконференція