ІV етап XIX Всеукраїнської олімпіади з правознавства стартував в обласному центрі Волині. Урочисте відкриття заходу відбулося на базі Луцького національного технічного університету.

Захід організований Міністерством освіти і науки України та НЦ «Мала академія наук України». Співорганізатори: ЛНТУ, Волинська обласна МАН, Волинський науковий ліцей Волинської обласної ради.

Ман Ман

Аби випробувати свої сили та позмагатися за першість у знаннях в галузі права, до Луцька прибули учасники та їхні керівники з 24 областей України. Радо зустріли талановиту молодь у стінах ЛНТУ представники Студентської ради та Студпрофкому університету. Здобувачі освіти провели екскурсію аудиторіями ЗВО та його оновленими локаціями, а також презентували діяльність університетського студактиву. Крім того, науковці та студенти кафедри права влаштували для гостей тематичні тренінги, квізи та інтерактиви.

Ман Ман Ман Ман Ман Ман МанМанМан

«Позаду у вас складні етапи шкільних, міських, районних, обласних етапів. У них ви довели свої знання, кмітливість та юридичну обізнаність», - наголосили ведучі, під час урочистого відкриття заходу. Натомість, учасники Олімпіади мали можливість познайомитися із справжньою Фемідою – покровителькою юриспруденції.

Участь у заході взяли почесні гості, серед яких: заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук; начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк; головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, голова оргкомітету Раїса Євтушенко; заступниця директора Національного Центру «Мала академія наук України» Анна Грітчина; директор Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк.

МанМанМан

Із вітальним словом до гостей та учасників заходу звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович, зауваживши: «Надзвичайно рада вітати в ЛНТУ, в університеті, який незалежно від зовнішніх обставин рухається і розвивається. Це осередок незламності, оптимізму, віри і надії. Сподіваюся, що вам у нас сподобається і сподобається на Волині. Наша особливість полягає у тому, що в нас легко і я бажаю вам легкості цих днів перебування на Волині, легкості життя і буття».

МанМанМан

Привітав молодь з усієї України Юрій Поліщук, побажавши кожному перемоги: «Сьогодні в Україні надзвичайно складний час, війна йде за цивілізаційний вибір, за нашу позицію і бажання бути незалежною правовою державою… Хочу побажати нашим юним друзям успішно виступити, а перемоги бажаю – найсильнішому, нехай журі буде до вас об’єктивним і, звичайно, бажаю перемоги та розквіту нашої держави».

Привітала учасників Олімпіади Наталія Матвіюк, подякувавши учням, які змогли в такий нелегкий час приїхати сюди, на Волинь, а також батькам і наставникам, які все-таки відпустити дітей у таку далеку дорогу у такий нелегкий час: «Сьогодні насправді надважливе питання - залучати молодь до вивчення права. Тож я бажаю вам усім досягти високих рівнів, досягти мети і ніколи не зупинятися».

МанМанМанМанМанМан

На тому, що учасники олімпіади уже стали переможцями наголосила Анна Грітчина, відзначивши, що кожен із учнів уже здобув перемогу у попередніх етапах Олімпіади, тож вони уже серед кращих.

МанМанМан

Основні етапи Всеукраїнської олімпіади триватимуть впродовж трьох днів на базі Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради. Оцінюватимуть рівень теоретичних знань та практичних вмінь молоді 30 членів журі – провідних науковців та юристів з усієї України.

Тож із вітальною промовою виступила голова журі – завідувач кафедри морського права Національного університету «Одеська морська академія», доктор юридичних наук, професор Наталія Крестовська: «Я бачу прекрасні обличчя дуже мотивованих дітей, які є і будуть все своє життя тим, кого можна назвати апостолами права. Ви сьогодні під обстрілами у дуже важкій ситуації, але знайшли в собі сили і натхнення перемогти на місцевих, районних, обласних турах і приїхати сюди… Не важливо, чи ви станете юристами, але ви маєте бути апостолами права, жити по праву і спонукати й закликати до цього інших, ваше оточення, і це буде найголовнішим підсумком тих змагань, для яких ви зібралися».

МанМанМанМан

Натоміть, експерт-консультант олімпіади, Президент видавничої організації «Юрінком  Інтер», професор Академії адвокатури України Віктор Ковальський урочисто дав присягу на книзі «Злочин і кара» судити сьогоднішнє освітнє судочинство чесно та об’єктивно і пообіцяв подарувати книгу, із підписами усіх членів журі, переможцям.

Насамкінець учасники Всеукраїнської олімпіади зробили спільне фото на згадку і уже завтра, 23 березня, змагатимуться за титул кращого.

МанМанМанМанМанМанМан