Перейти до основного вмісту

Вперше у Луцькому національному технічному університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Державотворчі процеси в Україні: реалії сьогодення». Організатором наукового заходу виступила кафедра права, що на факультеті бізнесу і права ЛНТУ.

Конференція згуртувала за круглим столом представників судової гілки влади, поважних науковців, фахівців-практиків у різних галузях права та студентів.

КонференціяКонференціяКонференція


Представила гостей заходу та виступила із вітальним словом завідувач кафедри права Вікторія Аніщук: «На жаль, реалії сьогодення складаються так, що ми говоримо про державотворчі процеси в умовах війни, в період воєнного стану. Повномасштабне вторгнення наклало відбиток на усі сфери нашого життя... Тому сьогодні ми приділимо увагу проблемним аспектам і питанням державотворення у нашій державі».

КонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Привітала шанованих гостей у Луцькому національному технічному університеті ректор Ірина Вахович: «Я дуже рада бачити кожного у нашому університеті, який незалежно від зовнішніх обставин та викликів, динамічно розвивається. Нас обирає молодь, здобувачі освіти, що говорить про позитивну динаміку і наш гарний показник діяльності. В процесах державотворення, сподіваюся, ЛНТУ теж зайняв своє місце, адже факультет бізнесу і права - один із тих, що надзвичайно активний. Я безмежно вдячна всім гостям, які сьогодні з нами. Повірте, щоразу спілкуючись з вами, ми багатіємо, а це потрібно здобувачам, нашим колегам, це мотивує. Бажаю, щоб сьогоднішня конференція носила характер відвертості та отримання користі від спілкування, обміну думками та ідеями».

КонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Завдяки онлайн-зв’язку, із промовою виступила член Вищої ради правосуддя Оксана Кваша. Вона ж зазначила, що дуже символічним стало проведення конференції напередодні Дня науки в Україні, адже без науки не можуть відбуватися жодні процеси, особливо державотворення.

«В душі, до цих пір я є науковцем, присвятивши 25 років науковій роботі. Сьогодні, коли на високі посади ми обираємо суддів та бачимо людей, які присвятили життя науці – дуже радіємо, бо ті кандидати, які йдуть на посаду з науковим ступенем, мають високий інтелектуальний рівень, надзвичайний потенціал… Дуже корисно для України, коли державотворчі процеси відбуватимуться саме на підґрунті науки. Тому закликаю всіх учасників конференції не боятися змінювати своє життя, претендувати на високі посади і не припиняти наукову діяльність, продовжувати ділитися своїм практичним досвідом зі студентами та спірантами», - наголосила спікер.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Своєю чергою, подякував за запрошення й чергову можливість наживо поспілкуватися у науковому колі суддя Конституційного Суду України Петро Філюк: «Ми опинилися в такій ситуації, де правила не виписані так, як хотілося б, і сьогодні нам важливо говорити про те, що нас чекає завтра, що варто робити для майбутнього».

Петро Філюк озвучив преамбулу Конституції України, наголосивши, що саме це - наш дороговказ. Утім, на слова, прописані у головному документі країни, каже суддя, не звертається належна увага, але ж це і є найважливіше у процесі державотворення.

КонференціяКонференціяКонференція


Спікер також зупинився на державотворчих процесах, які нині відбуваються в Україні, розповів про кадрові зміни та процедури, які відбуваються у Конституційному Суді України, а також заглибився у важливі аспекти державотворення.

Підтримали тему й долучилися до активного обговорення запрошені гості, учасники конференції. Серед них: голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк;  суддя-спікер Апеляційного суду Волинської області Алла Карпук, голова Ківерцівського районного суду Вікторія Корецька, суддя-спікер Господарського суду Волинської області Валентина Дем’як; професор Університету Ньюкаслу (Великобританія) Олесь Андрійчук, член-кореспондент НАПрН України Володимир Носік; професор, заслужений юрист України Олександр Ковб, професор Олег Батюк, професор Ольга Барабаш, волонтер та лектор з США Ерік Путціг та представники кафедри права й здобувачі освіти ЛНТУ.

КонференціяКонференціяКонференція


Учасники наукового заходу підняли актуальні теми державотворення в Україні, особливості побудови демократичних процесів та реалізації національного прагнення щодо вступу до ЄС, обговорили особливості роботи судів та регулювання низки правових норм та законодавства.

На завершення заходу, найбільш активні студенти отримали у подарунок сувеніри із підписами Ірини Вахович та Петра Філюка і, за традицією, зробили фото на памʼять, аби уже наступного разу згуртуватися за круглим столом у мирній Україні.

КонференціяКонференціяКонференція