В Луцькому НТУ – посол Нідерландів

22 квітня 2015 року в Луцьку перебувала нідерландська торгова місія на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Королівства Нідерландів в Україні паном Кейсом Кломпенхаувером. Як повідомили у відділі інформаційної роботи Луцької міської ради, мета візиту – вивчення можливостей ринку Волинського регіону та налагодження нових контактів.

Після офіційних зустрічей з головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та Луцьким міським головою Миколою Романюком, Кейс Кломпенхаувер завітав до Луцького НТУ. Зустріч відбулася з ініціативи факультету бізнесу, а саме – декана факультету Тараса Божидарніка та доцента кафедри менеджменту та маркетингу Луцького НТУ Олега Савчука.

Аудиторія, вщерть заповнена студентами та викладачами, з великим зацікавленням чекала на поважного гостя. Ще б пак, адже Луцький НТУ першим з освітніх установ приймав посла з візитом.

Тема лекції, яку провів Кломпенхаувер, – «Економічні реформи в Україні на шляху до євроінтеграції». Було обговорено такі питання як вплив політичної ситуації на економіку Волинської області та міста Луцька, їхня привабливість для ведення бізнесу голландськими підприємцями у Луцьку. «Моя країна підтримує боротьбу України за демократію та свободу. І ми готові відкрити шляхи для ваших компаній в Європі. Перша сходинка реформ – все має радикально змінюватись. Одна справа – уряд обрати, а інша – почати змінювати систему»,– наголосив  Кейс Кломпенхаувер.

Природньо, що освітян передусім цікавили питання співпраці з голландськими університетами, а також шлях європеїзації української освіти. Як зазначив пан посол, першою і необхідною умовою для освоєння Європи та досягнення абсолютного успіху української молоддю є знання англійської мови. Адже і навчання, і можливість публікуватись у міжнародних видання передбачає базовою мовою англійську.

«Освітяни завжди піднімали і розвивали країну, в якому стані вона не знаходилася б. Щодо співпраці в технологічній сфері, то нам цікаві українські новітні логістичні ідеї, ІТ-розробки, можливості виробничих галузей. Але без кардинальних реформ і в стані стагнації Україна Європу не зацікавить ніколи», – наголосив насамкінець пан посол Кейс Кломпенхаувер.

Галина МИКИТЮК