В Луцькому НТУ провели тиждень права

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Вона містить широкий перелік громадянських, політичних, соціально-економічних і культурних прав.

Визнаючи природний характер прав людини, вже у першій статті Декларації було проголошено, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і правах». У другій статті цього документа констатувалося те, що «кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища».

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як світовий «найбільше перекладений документ», який ліг в основу наступних міжнародних договорів, у регіональні документи по правах людини, національні конституції та інші закони.

В цей день проводиться пленарне засідання ООН і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист прав і свобод людини, а Норвезький Нобелівський комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську нагороду миру.

З цієї нагоди, а також з метою інформування молоді у питаннях реалізації основних прав і свобод та механізмів їх захисту Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження від 26 серпня 2015 року № 871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права». На виконання його положень кафедрою філософії, політології та права з 7 грудня по 12 грудня 2015 року в Луцькому НТУ було проведено «Тиждень права».

В його рамках доцент кафедри філософії, політології та права Тетяна Полухтович організувала та провела зустріч студентів І курсу факультету бізнесу із заступником начальника слідчого управління Головного управління національної поліції у Волинській області Наталією Пасічник. Студентів ознайомили із роботою слідчого-криміналіста у процесі розкриття злочинів на території Волинської області і в місті Луцьку.

А доцент кафедри філософії, політології та права Наталія Щербюк організувала виставку стінгазет на правничу тематику, присвячену Міжнародному дню прав людини, яка була розміщена в корпусі «Б» університету.

До заходу залучено студентів машинобудівного факультету ( групи АП-21, АП-31), факультету бізнесу (групи МЕ-41, МІД-51), факультету обліку та фінансів (група ТЕМ-51), які у своїх роботах висвітили положення щодо основних прав людини, прав дитини, особливостей прав людини у сфері сімейного права тощо.

Олександр Ситник,
завідувач кафедри філософії, політології та права

Наталія Щербюк,

Тетяна Полухтович,