В Луцькому НТУ відбувся І всеукраїнський науковий семінар
«Моніторинг енерго- та ресурсовикористання
в складних виробничих системах»

У роботі семінару взяли участь представники Вінницького національного технічного університету, Кіровоградського національного технічного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Луцького національного технічного університету», технічного коледжу Луцького національного технічного університету, а також провідних підприємств області, зокрема, ВП «Волинські магістральні електричні мережі» ДП НЕК «Укренерго» та ПАТ «Волиньобленерго».

З доповідями, які визначили загальний характер роботи та дискусій семінару, на пленарному засіданні виступили:

1. Давиденко Л.В. Призначення та завдання моніторингу ефективності енергоспоживання в складних виробничих системах.

2. Лагода А.П. Організація оперативного диспетчерського управління в ДП «Волинські магістральні електричні мережі»: стан справ та перспективи.

3. Лагода А.П., Микуланинець В.І. Моніторинг та діагностика електричних мереж на базі інформаційно-діагностичного комплексу «Реґіна».

4. Євсюк М.М., Лишук В.В. Аналіз перехідних процесів електромеханічної системи у вузлі навантаження асинхронними машинами.

Робота семінару проводилась у вигляді засідань та дискусій в таких секціях:

1. Методологічні основи моніторингу рівня енергоефективності виробничих процесів промпідприємств та об’єктів ЖКГ.

2. Моніторинг режимів електричних мереж.

3. Інноваційні технології підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в виробничих системах.

4. Екологічні питання використання енергоресурсів.

Вислухавши і обговоривши широке коло питань щодо сучасних аспектів енергоефективності, технологій та рішень у сфері організації моніторингу енерго- та ресурсовикористання в складних виробничих системах, учасники семінару дійшли висновку про необхідність подальшої інтеграції науки, освіти та виробництва з метою пошуку нових підходів в сфері підвищення енергоефективності та енергозбереження та їх практичного застосування для вирішення існуючих проблем на виробництві.

Людмила Давиденко,
доцент кафедри електропостачання