«ВЧІТЬСЯ ЗАРОБЛЯТИ ГРОШІ ВЖЕ ЗАРАЗ»:
БІЗНЕС-ТРЕНІНГ ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ
ВІД НАТАЛІЇ ЛИТВИНИ

13 березня для першокурсників факультету бізнесу тренінг з написання бізнес-планів провела координатор Навчального центру IDEA, менеджер соціальних проектів ГО «Волинські перспективи» Наталія Литвина.

Зустріч відбулася в рамках проведення заняття з дисципліни «Підприємництво та конкуренція» з ініціативи професора кафедри менеджменту та маркетингу Тараса Божидарніка.

Разом із бізнес-тренером до студентів завітала і фахівець з Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова, яка є начальником відділу активної підтримки безробітних. Вона розповіла про актуальні вакансії, конкуренцію на ринку праці та наявні проблеми. Зокрема, йшлося про значний відтік молодої робочої сили за кордон і можливі варіанти зниження цієї тенденції. Один із них – відкриття власної справи.

Наталія Литвин часто проводить тренінги для безробітних, ділиться з ними власним соціальним і підприємницьким досвідом. Цього разу тренер підготувала для студентів кейс із завданнями на розробку бізнес-плану. «Я не хочу зустрітися з вами через кілька років у центрі зайнятості, де ви будете очікувати на 500 гривень від держави. Вчіться заробляти гроші вже зараз», – каже Наталія.

Будь-який бізнес-план – це не тільки опис ідеї, а й детальна організація виробництва, точні фінансові розрахунки. Саме тому студенти, працюючи в парах, продумали і презентували кожен із етапів бізнес-плану тієї справи, яку в майбутньому вони змогли б відкрити. Першокурсники, враховуючи настанови тренера, обрали для своїх проектів актуальні на сьогодні секонд-хенди, кав’ярні, піцерії, фаст-фуди, манікюрні салони, перукарні.

Тренер розповіла студентам про можливості відкриття справи без стартового капіталу – через продажі товарів та послуг в соцмережах, а також – про особливості роботи підприємців-початківців, які часто поєднують в одній особі і власника, і кількох виконавців одразу.

«Памятайте, що той, хто в бізнесі, сам собі режисер. Без сумніву: будуть і ризики, і затрати, але ж  у кожного з вас є голова на плечах», – зазначила на завершення заняття Наталія Литвина і побажала студентам успіхів.

Галина Мартинюк