Перейти до основного вмісту

Відбулася конференція
«Енергоменеджмент для забезпечення
сталого розвитку громад»

18 грудня 2015 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Енергоменеджмент для забезпечення сталого розвитку громад». Захід відбувся за підтримки Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

 

В конференцій взяли участь науковці та практики з України, Білорусі, Нідерландів та Португалії.

 

Перший заступник Голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Кошарук відзначив необхідність проведення подібних заходів і наголосив, що впровадження енергоефективних технологій є одним з пріоритетних напрямків розвитку Волинської області.

 


Координатори проекту у Волинській області Оксана Гузь та Ірина Бойко ознайомили присутніх з результатами роботи за період діяльності та наголосили на доцільності посилення співпраці між громадами та навчальними закладами.

Сьогодні Луцький НТУ має позитивний досвід впровадження енергоефективних технологій. Зокрема, Юрій Грицюк та Микола Оксенюк презентували результати роботи лабораторії енергоефективності Луцького НТУ.

Орест Пахолюк розповів про важливе народногосподарське значення застосування сонячних повітряних колекторів.


Луцький НТУ має досвід проектної діяльності в сфері енергоефективності завдяки спільному нідерландсько-українському проект, за фінансової підтримки Королівства Нідерландів «Стійка енергетика в Україні: вдосконалення системи енергопостачання», що реалізовувся в січні – вересні 2012 року. Детальніше тут: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/stiyka-energetika-v-ukrayini-vdoskonalennya-sistemi-energopostachannya

Про результати його впровадження в онлайн-режимі розповіла координатор проекту з нідерландської сторони Оксана Лозинська.

Цікавими були доповіді практиків. Зокрема, Петро Лавринюк, експерт проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» розповів про енергозбереження у житловому секторі. Олександр Корчук, менеджер-консультант ТзОВ «Спеціалізовані Енергетичні Технології», Громадської організації «Фундація Розвитку громад» ознайомив присутніх з можливостями використання енергії сонця. Наталія Строчик, менеджер Луцького відділення ПАТ АБ «Львів» повідомила про можливість використання банківських кредитів в системі енергозабезпечення.


Жваво обговорювався досвід колег з Сумського державного університету (Україна) та Браганського університету (Португалія).

Костянтин Хацко, керівник спеціалізованої групи з енергодосліджень Сумського державного університету та Luis Manuel Fr?l?n Ribeiro – Coordinator Professor, Mechanical Technological Department, Bragan?a Polytechnic Institute Portugal розповіли про можливості використання енергоефективних технологій.

Організатори конференції дуже вдячні всім учасникам і найближчим часом розішлють авторам примірники тез.

Оксана Урбан,
доцент кафедри економічної теорії
та міжнародної економіки