Відбулася конференція
«Підвищення рівня ефективності
енергоспоживання в електротехнічних пристроях
і системах»

26-28 травня на кафедрою електропостачання Луцького НТУ була організована і проведена VI Міжнародна науково-технічна конференція «Підвищення рівня ефективності енергоспоживання в електротехнічних пристроях і системах». Учасниками конференції стали 134 науковці  із України, Білорусі, Молдови, Португалії, Чехії та Польщі. Конференцію відкрив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ доцент Сергій Шимчук.

На конференції було представлено 88 доповідей у п’яти секціях, кращі з яких були заслухані на пленарному засіданні.

В рамках конференції працював Круглий стіл на тему «Регіональна політика відновлювальної енергетики», який організували науковці факультету бізнесу на чолі з  проректором професором Зоряною Герасимчук і завідувачем кафедри економічної теорії та міжнародної економіки доцентом Ларисою Савош.

Науковці у своїх доповідях розглянули актуальні питання енергозбереження, а також перспективи розвитку відновлювальної енергетики у сумісній роботі із існуючими мережами.

Виступ професора Політехнічного інституту Браганси (Португалія) Луіса Рібейро з доповіддю «Cutting-edge tools on Wind Energy Research and Operation»

Виступ доцента Вінницького НТУ Вячеслава Комара з доповіддю «Оцінювання якості функціонування розподільних електричних мереж з розосередженим генеруванням»

Виступ доцента НТУ «Харківський політехнічний інститут» Вероніки Черкашиної з доповіддю «Аналіз статистичних характеристик розподілу перерізів проводів повітряних ліній 10 кВ»

Виступ доцента Луцького НТУ Людмили Давиденко з доповіддю «Інтегрована системи моніторингу енергоефективності об’єктів водопостачання»

Виступ доцента Луцького НТУ Тараса Коменди з доповіддю «Управління навантаженням Micro Smart-Grid на основі морфо-метричного підходу»

Науковці представили сучасні дослідження в галузях підвищення ефективності електроспоживання, математичного моделювання електротехнічних пристроїв і систем, енергозбереження в електротехнічних системах і в комунальному господарстві, надійності та діагностики електроенергетичного обладнання та відновлювальної енергетики. Ця проблема розглянута у навчальному посібнику Добровольської Л.Н., Волинця В.І., Собчука Д.С., Черкашиної В.В. «Електричні мережі з відновлювальними джерелами енергії», представлення якого відбулося під час конференції.

Секційні засідання другого дня конференції проводилися у конференц-залах спортивно-оздоровчого табору «Гарт» та бази відпочинку «Політехнік». Завершилася конференція товариською вечерею і піснями біля багаття на березі мальовничого озера Світязь.

За результатами конференції сформовано збірник матеріалів. Учасники наукового форуму отримали сертифікати, які засвідчують їх участь у VI Міжнародній науково-технічній конференції «Підвищення рівня ефективності енергоспоживання в електротехнічних пристроях і системах».

Кафедра електропостачання висловлює подяку студентам групи ЕЕ-31 Надії Раєвській, Катерині Якимчук, Ользі Самчук, магістрам Михайлу Клименку, Олександру Вінцюку та аспіранту Миколі Оксенюку за активну участь у підготовці та проведенні конференції.

Любов Добровольська,
завідувач кафедри