Перейти до основного вмісту

Підсумковий навчальний рік кафедри аграрної інженерії імені професора Г.А. Хайліса в Луцькому національному технічному університеті завершився науковим семінаром в Державному підприємстві «Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України.

семінар

Темою обговорення були "Перспективи системи нульового та мінімального обробітку ґрунту на Волині", а головуючим наукового семінару був кандидат сільськогосподарських наук, директор державного підприємства Голій О.В.

На зустріч було запрошено значну кількість аграріїв та інженерів. Однак через початок жнивування вони обмінювалися практичними думками як особисто, так і у форматі відеоконференції через телефон.

семінарсемінар

У дистанційному спілкуванні заступник керівника департаменту аграрного виробництва з технічних питань ТМ «ВІЛІЯ», Руслан Ференц, розглянув масштаби впровадження системи нульового та мінімального обробітку ґрунту на підприємстві, технічні аспекти її застосування, рентабельність і процеси її впровадження.

Зокрема, Руслан Ференц зазначив: «Компанія вперше почала застосовувати систему нульового обробітку п’ять токів тому. Попередньо закупивши сівалку Vaderstad Tempo F8. На сьогодні компанія планує оновити свій парк та закупити нові посівельні ноу-тільні комплекси, а культури, які вдається вирощувати за такою технологією це – покрівельні та сидерати».

семінар

Очно вдалось поспілкуватись з керівником ТОВ «Україна-Баїв» Павловичем І.І, який планує найближчим часом застосовувати та розвивати, на його думку, перспективну технологію. Він активно долучивсь до семінару та запросив на зустріч професорсько-викладацький склад агроінженерів до свого господарства.

На сьогодні підприємство Ігоря Павловича не займається нульовим та мінімальним обробітком ґрунту для рільництва, проте планує це в майбутньому. Він зауважив, що для широкомасштабного впровадження таких технологій необхідна досконала техніка, яка ще не була демонстрована в Волинському регіоні. Є випадки застосування, які знаходяться на стадії досліджень. Також він підкреслив, що в контексті війни в Україні є проблеми з доступом до нової високотехнологічної техніки та кадрів.

семінар

Однак не зважаючи на усе, підприємець націлений на придбання нової техніки і очікує рентабельний врожай. Поки що його співробітники активно вивчають питання і проводять експерименти. «Отримати результати на власному досвіді, знаючи можливості ґрунту, який обробляєш, є найкращим стимулом для впровадження нових підходів», – підкреслив Ігор Іванович.

До семінару долучились представники сільськогосподарського приватного підприємства «Несвіч», які активно співпрацюють з кафедрою та студентами ЛНТУ, запрошують на практичні тренінги та цікаві екскурсії.

семінар

Вони зазначили, що вони були першими, хто розпочав експериментувати та випробовувати нові технології. Вони задоволені роботою своїх посівних комплексів та ґрунтообробних машин, і планують обговорити більш конкретні питання під час очної зустрічі, запланованої на посівний період.

Насамкінець, висловили задоволення з приводу зустрічі з випускниками кафедри, які успішно та з великим задоволенням працюють у господарстві. Науково педагогічні працівники кафедри аграрної інженерії імені професора Г.А. Хайліса, щиро вдячні партнерам за запрошення та ґрунтовний обмін інформацією.