Перейти до основного вмісту

Відбувся І етап студентської науково-технічної конференції
«Україна сьогодні: інтеграція освіти і науки»

6-7 травня 2015 року на кафедрах Луцького НТУ відбувся І етап XXXVIII студентської конференції. Колективи кафедр, студенти та гості мали змогу послухати цікаві доповіді на різні актуальні та цікаві теми. Учасники конференції, серед яких були і студенти заочної форми навчання, показали глибокі знання і продемонстрували свої доробки.

6 травня на кафедрі автоматизованого управління виробничими процесами були заслухані доповіді студентських наукових робіт. Роботи виконувались на різну тематику, було запропоновано ряд принципових рішень.

 

Зацікавленість у слухачів викликала доповідь студента групи АВ-41 Богдана Бойка на тему «Автоматизована система управління роботом-маніпулятором» (керівник: Павло Гуменюк). Студент розробив програмно – апаратний комплекс, який дозволяє безконтактно керувати рукою маніпулятора. Цей підхід може знайти застосування як у медицині, так і у військовій галузі чи промисловості.

Цікаве рішення прикладної задачі запропонував студент групи АВ-41 Андрій Костирева, розробивши установку «Автоматизація процесу формоутворення куль» (керівник: доцент Володимир Лотиш). Подібна розробка може бути застосована у технологічних процесах, які використовують формоутворення поверхонь заданих розмірів та форм.

Студентка групи АВ-41 Анастасія Плахотна запропонувала «Автоматизований комплекс заміру шуму з можливістю збереження даних на віддаленій базі» (керівник: доцент Володимир Лотиш). Використання комплексу дозволить скласти карту зашумленості певних територій – від цеху підприємства до заповідної зони.

Приємно, що до наукової роботи залучаються студенти молодших курсів. Зокрема, з цікавістю слухачі сприйняли доповідь студента групи АВ-22 Олександра Усіка на тему «Теоретичні аспекти розробки імітатора логічної плати на базі мікросхеми серії К155 за допомогою програмного пакету MATLAB SIMULINK» (керівник: Олег Смолянкін). Розроблений студентом емулятор дозволяє вивчати логічні елементи і конструювати на їх базі складні системи.

7 травня демонстрували свої знання і вміння вихованці кафедри комп’ютерної інженерії. Аудиторія активно брала участь в обговореннях доповідей. Було відзначено кращі роботи та рекомендовано їх до участі в наступному етапі конференції. Тому 12-13 травня на ІІ етапі конференції кафедру комп’ютерної інженерії представлятимуть студенти:

1) Максим Стротюк, студент групи КСМ-51, з доповіддю на тему «Створення тривимірних віртуальних світів» (керівник: доцент Андрій Коцюба).

2) Юрій Найдюк, студент групи КСМ-51, з доповіддю на тему «Програмне забезпечення для керування системою сенсорів на базі ОС Android» (керівник: асистент Андрій Здолбіцький).

3) Сергій Мороз, студент групи КСМ-52, з доповіддю на тему «Програма засобами RAD STUDIO С++ Builder 2010 для розрахунків електроприводів верстатів і кранових механізмів» (керівник: асистент Оксана Жигаревич).

4) Владислав Бондарчук, студент групи КСМм-51, з доповіддю на тему «Дослідження ефективності синхронних та асинхронних технологій програмування у процесі створення Web-додатків» (керівник: доцент Петро Пех).

Закономірно, що кращими виявилися п’ятикурсники, адже вони мають більше досвіду і більше часу займаються науковими дослідженнями, проте у конференції взяли участь студенти всіх курсів: молодші здобули досвід, а старші – перемогу.

Лариса Гуменюк,
завідувач кафедри АУВП

Світлана Лавренчук,
асистент кафедри комп’ютерної інженерії