Перейти до основного вмісту

ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ
«ІННОВАЦІЇ У ПАНЕЛЬНОМУ БУДІВНИЦТВІ»

У рамках проведення ХІ Фестивалю науки в Луцькому НТУ на кафедрі промислового та цивільного будівництва відбувся круглий стіл «Інновації у панельному будівництві».

Цей круглий стіл провели в незвичному форматі: залучили студентів спеціальності, виробничників, науковців і, що найважливіше, передовий світовий досвід панельного будівництва.

Здавалося б, що панельне будівництво відійшло у минуле, але – ні! Конструкція панелі змінилася докорінно. Про це розповів на кафедрі наш випускник, а тепер менеджер будівництва Ілля Янчук (BTREND-ECO.COM.UA). Він запросив викладачів та студентів на практичне знайомство з ефективними конструкціями в с. Струмівка, де будівництво ведеться з  використання сучасних стінових панелей (3D panel).

 

 

В основі технології будівництва із застосуванням тришарової армованої панелі лежить використання стінових панелей (3D panel), що являють собою просторову фермову конструкцію, яка складається з арматурних сіток і оцинкованих або нержавіючих стержнів, приварених під кутом до сіток, сердечника з пінополістиролу і двох шарів бетону, нанесених методом торкретування. Ця будівельна система/технологія базується на методі монолітного будівництва швидко монтованих будівель, оскільки стіни і несучі конструкції, зведені із застосуванням армованих панелей являють собою єдину монолітну конструкцію, а не окремо взятий елемент стіни.

Наступного дня робота круглого столу продовжилася в стінах університету – ми переглянули відеоролики про торкретування 3D-панелей, застосування панелей в якості огороджуючих конструкцій каркасних будівель (з металевим або залізобетонним каркасом), технологію зведення EVG-будівель, балістичні випробування панелей, випробування на сейсмічні навантаження, фільми про зведення подібних будівель у Греції, Італії, Іспанії, Бразилії.

 

Під час круглого столу ми обговорили можливості широкого використання 3D-панелей в сучасному будівництві, адже їх можна застосувати не тільки як стінове огородження, а як перекриття, покриття, покрівлю; елементи конструкцій можуть бути як плитами, так і балками. Підтвердженням цього є розрахунковий лист «Несуча здатність тривимірних балок»:

 

 

Тривимірні плити перекриття можуть бути як з балковими фермами, так і без них:

 

 

Розрахунковий лист «Тримка здатність тривимірних плит» доводить високу міцність запропонованих конструкцій:

 

 

 

Хоч зведення EVG-будівель відоме у світі не один рік, для українського споживача ця технологія тільки набирає обертів. За круглим столом обговорили подальшу співпрацю з BTREND-ECO, майбутню наукову роботу магістрів та аспірантів кафедри.

 

Ольга Ужегова,
завідувач кафедри промислового
та цивільного будівництва