Відбувся щорічний круглий стіл
«Екологічні проблеми Волині»

20 березня 2015 року на кафедрі екології відбулась зустріч за круглим столом молодих науковців, вчених, студентів, аспірантів. Заявлена тематика цього заходу – «Екологічні проблеми Волині» охопила широкий спектр наукових і прикладних завдань з охорони довкілля. Основними напрямками роботи секцій круглого столу були забруднення навколишнього середовища у регіоні: статистика, тенденції, прогнози; співпраця державних установ, науково-дослідних та освітніх інституцій, громадських організацій у вирішенні екологічних проблем; транскордонні впливи на стан природного середовища та забезпечення їх якісного моніторингу; агроекологічні проблеми Волинської області та здобутки у сфері охорони ґрунтів; енергетична безпека природного та соціального середовища: екологічні аспекти; функціонування заповідних територій, охорона рослинного і тваринного світу; ресурсозбереження та збалансоване природокористування.

У заходах під час проведення цього круглого столу взяли участь чимало представників виробничих і дослідницьких організацій. Зокрема, Волинська філія державної установи (Інститут охорони ґрунтів України), Поліська дослідна станція ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського», Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, комунальна установа «Волинська обласна Мала академія наук», Волинський краєзнавчий музей.

Співорганізаторами круглого столу є міжнародна асоціація екологів університетів, управління екології та природних ресурсів Волинської області, а також Луцький національний технічний університет.

Особливий інтерес і активні дискусії викликали доповіді, присвячені наступним актуальним проблемам: до питання моніторингу транскордонного впливу Хотиславського кар’єру (доцент Федонюк М.А.);  еколого-економічні тенденції в системі життєдіяльності населення Волинської області (к.г.н. Голуб Г.С.);  екологічно – безпечна технологія вирощування картоплі в умовах Волинської області (доцент Мерленко І.М.); аналіз сучасного стану та проблем паркових зон м. Луцька (студент Кушнір О.А.); застосування формування добрив при вирощуванні сільськогосподарських культур (зав. лабораторією Засєкін Н.П.); особливості удобрення сільськогосподарських культур при вирощуванні у спеціальних сировинних зонах (м.н.с. Повх О.В.).

Оксана Жадько,
асистент кафедри екології