ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ – 15 РОКІВ!

2016 рік для Луцького національного технічного університету став надзвичайно особливим знаменними подіями: виповнюється 50 років від створення вищої технічної школи на Волині, а також – 25 років з того моменту, коли технічний навчальний заклад став самостійним.

25 травня Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка зібрав усю дружню викладацько-студентську громаду політеху для відзначення ще однієї поважної дати – виповнилося 15 років відділу культури і мистецтв Луцького НТУ. Протягом свого існування відділ ущент зруйнував той стереотип, що в технічному, інженерному, будівельному просторі мистецтво не таке ж справжнє, як поза ним. А незмінним організатором та натхненником самодіяльного мистецтва в технічному університеті ось уже 15 років є художній керівник Алла Оленіч.

Почесними гостями ювілейного концерту «Весняні барви» стали гості з Німеччини – представники спілки «Мости в Україну» на чолі з головою спілки Карлом Германом Крогом та гості з Португалії – Луїс Коста та Луїс Рібейро, професори Політехнічного інституту Браганси. Зазначимо, що Карл Герман Крог є шанованим гостем на звітному концерті Луцького НТУ уже вдесяте.

За 15 років діяльності відділу творчі колективи та окремі виконавці стали учасниками та переможцями в багатьох фестивалях та конкурсах: Міжнародному студентському фестивалі у Києві «Барви осені», Міжнародному студентському фестивалі «Київ-Брест», Міжнародному студентському фестивалі у Любліні (Польща), Міжнародному студентському фестивалі у Рівному «Шалантух» та «Я і гітара», Всеукраїнському фестивалі  «На хвилях Світязя». Студенти Луцького НТУ брали участь  у таких відомих телепроектах як «Шанс», «Україна має талант», «Х-Фактор». А в грудні 2015 року в Луцькому НТУ вперше відбувся фестиваль-конкурс «Україна – це ми!», в якому взяли участь майже усі навчальні заклади Луцька.

«Весняні барви» зібрали разом найталановитіших майстрів співу і танцю, найкращих гімнастів і декламаторів з числа як студентської молоді, так і викладацького складу Луцького НТУ. До віншувань відділу долучилися і представники структурних підрозділів університету – Технічного коледжу, Ковельського промислово-економічного коледжу, Любешівського технічного коледжу.

Учасники продемонстрували зразкові вокальні та вокально-хореографічні, інструментальні номери, даруючи глядачам чаруючі враження та позитивні емоції. Бурхливі оплески та захоплення викликало шоу колективу школи козацького бойового мистецтва «Герць», керівником якого є студент факультету бізнесу Роман Ковальчук. Справжній драйв та овації викликала віртуозна гра на гітарі переможця університетського конкурсу «Політех має талант» Івана Галагдіна, який виконав композицію «Enter SandMan» легендарного метал-гурту  Metallica. На концерті вдало дебютував декан факультету компютерних наук та інформаційних технологій Ростилав Редько.  На саксофоні у його виконанні прозвучав відомий у всьому світі хіт Стіва Вандера «І just called to say i love you».

На закінчення концерту слова вітань, вдячності та побажання нових успіхів лунали від ректора Луцького національного технічного університету – професора Петра Савчука, який вручив дипломи переможцям конкурсу «Політех має талант» та подяки усім учасникам та організаторам ювілейного концерту.

Галина Микитюк

Фото Руслани Реган