Сумна звістка сколихнула колектив ЛНТУ: на 81-му році життя відійшов у засвіти професор Василь Іванович Швабʼюк

Надзвичайно професійний науковець, педагог, який став наставником для не одного покоління випускників, колега, досягненнями якого пишався увесь колектив.

Висловлюємо щирі слова співчуття рідним та близьким Василя Івановича. Це непоправна втрата для кожного з нас і найдужчий біль для родини. Сумуємо разом із вами, підтримуємо у годину скорботи. Світла памʼять…

Співчуття

Василь Іванович у 1969 році закінчив механіко-математичний факультет Львівского університету ім. Івана Франка за спеціальністю «Механіка». Кандидат технічних наук з травня 1976 року. З 1963 по 1966 служив у Радянській Армії.  Дисертацію на здобуття наукового ступеня д.т.н. за спеціальністю 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла на тему: «Розробка моделей і методів оцінки напружено-деформованого стану композитних елементів оболонкових  конструкцій при їх контактній взаємодії» захистив у спеціалізованій вченій раді   Фізико-механічного інституту ім.  Г.В.Карпенка НАН України. ДД № 001605.  Вчене звання професора кафедри технічної механіки присвоєно у лютому 2002 року. ПР № 001243.

1969 р. - 1978 р. – асистент Червоноградського відділення Львівсько-Волинського загально-технічного факультету Львівського політехнічного інституту.

З 1978 року старший викладач, доцент, завідувач кафедри технічної механіки Луцького філіалу Львівського політехнічного інституту (з 1991 року Луцького індустріального інституту, з 1997 року Луцького державного технічного університету, з 2008 року Луцького національного технічного університету).

З 2000 року по 2010 рік займав посаду проректора з наукової роботи Луцького національного технічного університету (ЛНТУ) та посаду керівника навчально-наукового центру післядипломної освіти.

З 2010 р. – по теперішній час – професор кафедри технічної механіки (нині – прикладної математики та механіки) Луцького національного технічного університету.

З 2016–2022 рр. голова спеціалізованої вченої ради Д 32.075.01 у Луцькому національному технічному університеті з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за спеціальністю 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла. Підготував одного доктора наук та сім кандидатів наук.