Перейти до основного вмісту

Візит делегації Луцького НТУ до Німеччини та співпраця з APOLLO e.V.

Луцький національний технічний університет у квітні 2019 р. розпочав співпрацю із асоціацією APOLLO e.V., яка є некомерційною асоціацією в галузі підвищення кваліфікації в агарному секторі Німеччини та Східної Європи. Дана асоціація пропонує для студентів аграрних спеціальностей чотиримісячну програму практики на сільськогосподарських підприємствах Німеччини. Залежно від фахового напрямку та рівня знань студенти мають змогу проходити практику на сімейних фермах з прямим маркетингом або у високотехнологічних підприємствах.

У рамках квітневої зустрічі із представниками асоціації APOLLO e.V. було досягнуто домовленість про те, що буде надано можливість представникам Луцького НТУ оцінити реальні можливості практичної підготовки на конкретних підприємствах, які входять до складу асоціації.

Протягом 14-15 жовтня, на запрошення керівництва асоціації APOLLO e.V. у Німеччині перебувала делегація Луцького НТУ у складі проректора з науково-педагогічної роботи Олени Ковальчук та декана машинобудівного факультету Ігоря Цизя.


Членам делегації для ознайомлення та оцінки були представлені три підприємства, які відображають основні рівні фірм, що входять до складу асоціації. Так, було представлене підприємство під керівництвом пана Daniel Toeppe, яке розташоване на околиці міста L?bben. Дане підприємство здійснює господарську діяльність на 5 тис. га орних земель. Має складову м’ясного та молочного тваринництва. Парк тракторів перевищує три десятки.

Значна увага у господарстві приділена зеленій енергетиці. Практично кожен південний схил даху споруд підприємства укритий сонячними панелями. Також, за сприяння Європейського союзу, у підприємстві збудовано біогазову установку, яка забезпечує виробництво 700 кВт електричної енергії. Основним продуктом переробки в біогазовій установці є силос кукурудзи. Очищений біогаз спалюється у двигуні внутрішнього згоряння, який у свою чергу приводить у рух електричний генератор.

На завершення першого дня візиту делегації було запропоновано ознайомитись із туристичними принадами міста L?bben регіону Spreewald. Перекладач, а за сумісництвом, і гід Tina Benecke люб’язно розповіла про особливості ландшафту та природи регіону, які стали його туристичною окрасою.

Завдяки значній кількості каналів місто схоже на італійську Венецію, а гастрономічною принадою міста є консервовані за найрізноманітнішими рецептами огірки (майже як наш Ніжин).

Другого дня делегації довелось розділитись. Декан Ігор Цизь продовжив ознайомлюватись із пропонованим підприємствами. Нам була надана можливість завітати до підприємства пана Johann Nesges, яке розташоване на території громади Dahmetal. Дане підприємство веде своє господарство 1500 га земель та спеціалізується на розведенні овець і первинній переробці їх м’яса (забій та фасування). На 1000 га випасається декілька десятків тисяч овець, а 500 га слугують площею для виробництва кормів. Наявні також і великі кошари. Пан Johann Nesges зазначив, що Європейський союз підтримує розведення овець не лише з метою отримання м’яса, а із тієї точки зору, що вівці є окрасою місцевих ландшафтів. А на завершення було представлене сімейне підприємство пані Sonja та пана J?rg d'Heureuse, яке пройшло сертифікацію за системою Bioland. Ці люди завдяки кропіткій праці отримують продукцію овочівництва без застосування хімічних речовин для захисту та удобрення рослин та їх удобрення.

Загалом подорож та ознайомлення із підприємствами відбулась за сприяння та особистої участі великого друга Волині пана Пауля Бжезинського.

У рекламному буклеті асоціації зазначено, що своїми проектами APOLLO e.V. «будує мости» і сприяє міжнародному взаєморозумінню, а аграрний сектор виступає при цьому фундаментом багатопланового тематичного спектру. Члени делегації змогли відчути на собі перспективність такої філософії.

Бажаючі отримати докладнішу інформації із умов проходження практики на підприємствах асоціації APOLLO e.V. можуть звернутись у відділ міжнародних зав’язків та у деканат машинобудівного факультету.

Разом з тим, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Олена Ковальчук під час перебування в Берліні відвідала Берлінський технічний університет. В результаті переговорів з представниками Технічного університету в Берліні було досягнуто домовленості про включення професорів цього ЗВО до складу редакційних колегій наукових журналів Луцького НТУ та намічено шляхи подальшої співпраці.

Також, Олена Ковальчук відвідала Університет Гумбольдта. Під час зустрічі з регіональним координатором Центральної та Східної Європи міжнародного центру доктором Стефаном Каршем було досягнуто домовленостей про започаткування співпраці.

Відділ міжнародних зав’язків