ВІЗИТ НІМЕЦЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ДО ЛУЦЬКОГО НТУ

9 березня 2016 р до Луцького національного технічного університету прибула представницька делегація: депутат Бундестагу ФРН від округу Ліппе Генріх Цертік (Нeinrich Zertik), референт др. Александр Фолльмерт (Dr. Alexander Vollmert), заступник керівника відділу культури Посольства Німеччини в Києві Даніель Лісснер (Daniel Lissner), голова Ради німців України Володимир Лейсле.

Метою візиту стала презентація виставки акварелей художника Юрія Горбачова (м. Київ), присвячена історії німецьких поселень на Волині та збірника матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Німці в історії Волині», яка проходила 1–2 жовтня 2015 року в стінах нашого університету.

Виставка відобразила розвиток німецьких поселень на Волині від перших важких років заснування і до періоду їхнього розквіту в кінці ХІХ – на початку ХХ століття. Ідея створення виставки картин зародилась під час проведення конференції. Науковим консультантом проекту став дослідник історії волинських німців, к.і.н., доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Костюк Михайло Петрович.

До учасників презентації звернувся ректор Луцького НТУ, професор Петро Петрович Савчук, який наголосив, що проведення таких заходів сприяє налагодженню міжнародної співпраці між Луцьким НТУ та навчальними закладами, установами і громадськими організаціями Німеччини.

У межах заходу була проведена лекція депутатом Бундестагу Генріхом Цертіком перед студентами Луцького НТУ про можливості обміну студентами в рамках міжнародної співпраці між Луцьком та Ліппе, а також відбулася зустріч-бесіда пана Цертіка з німецькою спільнотою м. Луцька.

Оксана Жук,
завідувач кафедри інженерної педагогіки,