Волинські школярі відвідали заняття на кафедрі АКІТ Луцького НТУ

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.

Правильне обрання професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці. Воно є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.

Переважна більшість школярів не знають, ким хочуть бути у майбутньому. Куди вступати, який фах обрати? Це наче гра в рулетку. Комусь щастить, хтось програє. В 11-тих класах лише декілька учнів точно знають, ким хочуть стати у майбутньому. Менш упевнених дітей у класі більшість. І найбільше вони бояться саме помилитися з вибором.

Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору. Завдяки такій допомозі старшокласники виявляють свої індивідуальні схильності, можливості, вміння зіставити їх з вимогами тієї професії, до якої вони мають інтерес і нахили, щоб прийняти правильне рішення про свою придатність до професійної діяльності в обраній галузі праці.

Кафедра автоматизації та комп’ютерно – інтегрованих технологій провела цікавий профорієнтаційний урок та екскурсії аудиторіями кафедри для школярів Волинського наукового ліцею – інтернату Волинської обласної ради. Школярі потрапили у справжнє студентське життя: послухали лекцію доцента Лотиша В.В. з дисципліни «Основи WEB – технологій», провели практичне заняття з завідувачем кафедри Гуменюк Л.О. та доцентом Решетило О.М. Учні на власні очі побачили, чим займаються студенти на парах, як працюють установки, зроблені руками студентів. Викладачі кафедри відповідали на запитання, які цікавили учнів.

Було дуже приємно, що учні зацікавилися спеціальністю та виявили бажання навчатися у Луцькому НТУ на спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології».

Старший лаборант кафедри АКІТ Рубцова Т.С.