Перейти до основного вмісту

Вперше в історії Луцького НТУ – випуск курсантів військової кафедри

28 липня вперше в історії Луцького національного технічного університету відбувся випуск курсантів військової кафедри. 78 юнаків та юнок, котрі обрали військовий життєвий шлях, постали у строю, аби урочисто присягнути на вірність народові України.

Два роки тривало навчання курсантів на військовій кафедрі, під час якого молодь опановувала три спеціальності: «Бойове застосування механізованих підрозділів, частин і з’єднань», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії» та «Психологія». Крім того, після першого курсу студенти доводили свою вправність під час комплексних практичних занять на полігоні, а після другого - були призвані через районні і міські військові комісаріати на 30-денний навчальний збір.

Сьогодні ж, мужні хлопці і дівчата – випускники, котрі стануть офіцерами запасу зі званням молодшого лейтенанта.

Варто зазначити, що це перший випуск курсантів військової кафедри на теренах Волині, адже саме Луцькому НТУ у 2016 році випала почесна місія навчати майбутніх військовослужбовців.

Передусім привітали випускників представники духовенства, котрі розпочали присягу із молитви.

«Дякуємо усім родинам за те, що сьогодні прийшли, дякуємо адміністрації університету, що дозволили присягу починати із молитви – древньої української традиції. З Богом, хлопці, нехай Господь Бог вас береже і ніколи не залишає», - зазначив духівник.

Потому до слова запросили заступника начальника Луцького гарнізону Сергія Ткачика, який озвучив наказ начальника Луцького гарнізону №44 від 27.07.2018 року про заохочення грамотами курсантів кафедри військової підготовки Луцького НТУ з нагоди завершення навчання та складання військової присяги на вірність українському народові. Крім того, курсантів відзначили грамотами за громадську позицію, сумлінне ставлення та значні досягнення у навчанні, вагомий внесок у становлення та розвиток кафедри військової підготовки, а також грамотами за досягнені високі результати та активну участь у громадському житті кафедри й з нагоди закінчення навчання.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук наголосив, що пишається курсантами-випускниками і побажав їм стати гідними захисниками Вітчизни й служити в мирній Україні: «Сьогодні знаменна подія для Луцького національного технічного університету, для нашої країни, тому що завдяки злагодженій роботі, спільним зусиллям і внеску курсантів, ми сьогодні маємо випуск перших груп офіцерів запасу, які отримали право навчатися на військових кафедрах України. Сьогодні ви першими з них усіх маєте честь приймати присягу, а ми брати участь у цих урочистих подіях. Безумовно, за ці два роки навчання ми разом робили усе для того, щоб нам було приємно і з честю дивитися наскільки ви виросли як особистості і якими офіцерами ви стали. Сьогодні ви прийняли присягу, а невдовзі наказом Міністра оборони станете офіцерами. Я дякую кафедрі, яка за цей час повноцінно сформувалася, особливо її завідувачу Павлу Турсумуратову, який найбільше зусиль для цього приклав, дякую Волинській обласній раді, яка виділила 1,5 мільйона гривень для зміцнення матеріально-технічної бази і всім, хто долучився, зокрема військкоматам та гарнізонам. Сьогодні ми пишаємося тим, що 78 курсантів прийняли присягу, серед яких 9 дівчат. Тож бажаю вам, шановні курсанти, стати гідними захисниками Вітчизни, з честю нести звання офіцера і служити в мирній Україні».

Згодом курсант кафедри військової підготовки Марія Коваль зазначила, що протягом 2 років навчання, вони пліч-о-пліч долали труднощі і перешкоди, аби дійти до спільної мети – отримання звання офіцера запасу, яке вони нестимуть з честю та відданістю для захисту Батьківщини.

«У цей знаменний день, який символічно припав на річницю Хрещення Київської Русі, ми зібралися на прийняття військової присяги на вірність українському народові. У кожного, хто вступив на кафедру військової підготовки, були різні мотиви, та нас всіх об’єднує спільна мета – отримати звання офіцера запасу. Пліч-о-пліч протягом 2 років ми навчалися військовому мистецтву, військовій виправці і муштрі, долали труднощі і перешкоди. Не раз наші ряди рідшали і до фіналу змогли дійти далеко не усі. В строю залишилися найбільш стійкі та наполегливі. Два роки навчання пролетіли як одна мить. Тож сьогодні щиро вітаю усіх курсантів із урочистим днем. Нехай закінчення цього етапу стане стартом для подальшого майбуття, сповненого новими досягненнями і перемогами. Хочеться вірити і надіятися, коли ми отримаємо звання офіцера запасу і куди б не занесла нас доля, ми будемо гордо, з честю і відданістю нести його та станемо гідними громадянами та захисниками нашої Батьківщини, зуміємо внести свою вагому лепту у розвиток української державності», - зазначила випускниця.

Крім того, дівчина подякувала командирам за підтримку і розуміння, батькам та рідним за те, що прийняли вибір дітей та воїнам, котрі бережуть мир і спокій на рідній українській землі: «Хочу подякувати усім нашим командирам за те, що стали для нас не лише викладачами, вихователями, давали нам знання, але й за підтримку і те, що у потрібні моменти давали нам мужні поради, із розумінням та неабияким терпінням відносилися до нас. Дякую батькам та усім присутнім за підтримку та прийняття нашого вибору, хоча це для вас було нелегко. Хочеться подякувати усім воїнам, які захищали та захищають нашу країну на передовій, усім тим, хто підтримує їх у тилу. Ви є справжнім прикладом і гордістю для нас. Хочеться згадати і схилити голови перед тими, хто віддав своє життя за територіальну цілісність України, за наш з вами мир і спокій».

Зі словами вдячності за рішучість і мужність, свідомий вибір йти на захист рідної держави, до молоді звернулася сестра курсантки, яка від імені усіх рідних та близьких передала юнакам та дівчатам святий хліб - коровай.

«Сьогодні не звичайний день, наші доньки й сини, брати та сестри склали присягу на вірність українському народові. Безумовно, болить душа за кожного, бо це відповідальна і важка, необхідна, почесна і водночас ризикована робота. Бути військовим – це покликання. Наша країна виплакала не одну плеяду визначних постатей, які гідно захищали і нині захищають нашу державу. Але сьогодні Україна знову потребує захисту, коли чужинці хочуть відібрати нашу землю, розділити навпіл державу, поставити народ на коліна…Та в кожного з нас живе надія і віра в те, що добро і сильний український дух переможе. Так хочеться без борні, без сліз і без втрат… Протягом навчального процесу я мала нагоду з гордістю, зі смутком і з страшенним хвилюванням спостерігати за своєю сестричкою, яка відповідально, щиро, зі всією серйозністю й ентузіазмом, з постійними військовими таємницями відносилася до військової справи так, що аж перехоплює дух. Я впевнена, якщо усі юнаки та дівчата, які сьогодні склали присягу, відносяться так само серйозно і цілеспрямовано, твердо і непохитно, то наша ненька Україна у надійних руках. Ви – нове молоде покоління, яке чітко знає, чого хоче, і я переконана, що вам усміхнеться доля, ви зможете відстояти і захистити свій народ і свою землю. Та попри все, я мрію, щоб цей захист був у мирній країні, під мирним небом, де люди цінуватимуть один одного, не тільки своє, а й чуже життя, де чужинці не сміють ступити на кордони нашої держави. Дуже хочу, щоб вас шанували люди і оберігав Господь Бог», - наголосила жінка.

Натомість викладач кафедри підполковник Дмитро Грисюк наголосив на важливості змісту присяги й закликав курсантів згадати її у момент прийняття важливого вибору, якщо такий постане у їхньому житті, аби не зганьбити ні себе, ні держави: «Товариші курсанти, сьогоднішній день як і для кожної людини, котра одягла військову форму і склала присягу на вірність українському народові – є непересічним та пам’ятним. У вашому житті, яке тільки розпочинається, доля мабуть пошле вам ще багато труднощів, викликів, негараздів, але я переконаний, що ви з ними впораєтесь. Можливо хтось дійде до високих офіцерських звань: полковник чи генерал, але сьогоднішній день, момент складання присяги, ви не забудете ніколи. Хочу побажати, аби ваші мрії збувалися, а поставлені цілі досягалися. Якщо вам у житті доведеться падати, то обов’язково піднімайтеся і робіть це ще вище. Хочу вам наголосити, що сьогодні ви склали присягу не комусь, не керівнику чи начальнику, а народу України і якщо перед вами, не дай Бог, постане питання вибору, згадайте сьогоднішній день і зміст присяги, яку ви дали і прийміть рішення, яке не зганьбить ні вас ні нашої держави».

Насамкінець усіх присутніх привітали показовим виступом з рукопашного бою спортсмени Волинського обласного спортивного клубу «Магістр», курсанти продемонстрували рівень стройової підготовки та виконання стройової пісні, а бойовий дух піднесли урочистими вибухами із гармат члени Козацького Стрілецького Братства.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олександра Містюк (Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...)