Перейти до основного вмісту

Впровадження споживчих знань
в освітній процес  актуально та необхідно!

Про споживчі права та основи фінансової грамотності кожній людині спочатку розповідають батьки, потім вчителі в школі, а потім і викладачі у навчальних закладах. Але ж все обізнаність про наші споживчі права та елементи фінансової безпеки зазвичай залишає бажати кращого. Тому цим важливим аспектам життя необхідно приділяти достатньо уваги і доносити цю інформацію до дітей саме шкільного віку.

З метою виявлення шляхів запобігання негативним для споживача наслідкам використання того чи іншого товару, популяризації та розвитку фінансової просвіти України, залучення якомога більшої кількості дітей до світу споживчих та фінансових знань у стінах Луцького НТУ (корпус на вул. С. Ковалевської, 29) 15 березня 2016 року за участю методиста відділу природничих дисциплін ВІППО Тетяни Гребенюк, вчителів економіки Луцька та Волинської області, викладачів кафедри товарознавства та експертизи в митній справі та кафедри банківської справи відбувся семінар-практикум: «Споживча освіта як складова формування громадянина демократичного суспільства».

Захід був приурочений до Всесвітнього дня захисту прав споживачів та Всесвітнього тижня грошей #GlobalMoneyWeek.

З вітальним словом до гостей звернувся ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук, наголосивши на важливості ефективної співпраці та забезпечення зворотнього звязку між вищими навчальними закладами та школами, окреслив  конкретні завдання, що можуть об’єднувати Луцький НТУ з школами Луцька та області. Також ректор висловивши сподівання, що такі відвідини університету вчителями стануть доброю традицією.

Слова вдячності учасникам семінару виголосила декан факультету обліку та фінансів – доцент Алла Московчук, подякувавши вчителям за їх щоденну працю, за створення ними важливого освітнього продукту – інтелектуального майданчика, який, з одного боку, вимагає від них великих зусиль, ініціативи і творчості, а з іншого – є корисним для дітей у їх щоденному зростанні.

 

У рамках семінару-практикуму з доповіддю на тему «Особливості формування фінансової грамотності населення» виступила завідувач кафедри банківської справи, доктор економічних наук, професор Наталія Вавдіюк. Про  Концепцію споживчої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах міста повідомила учасникам семінару керівник методичного об’єднання вчителів економіки м. Луцька Оксана Ковальчук. Також вчителів зацікавили доповідь вчителя економіки НВК №21 імені Михайла Кравчука м. Луцька Оксани Мартинюк щодо популяризації споживчих знань, спрямованих на виховання цивілізованого, культурного та активного споживача та доповідь вчителя економіки ЗОШ №15 Лариси Балясевич на тему «Подорожуємо разом: туристичні послуги, які вони…».

Від обговорення теоретичних питань вчителі перейшла до практики. Так, вчителі під керівництвом:

- доцента кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Олега Шегинського ознайомилися з колекцією напівдорогоцінних каменів, а також з методиками діагностики та експертизи споживних властивостей ювелірних виробів, виготовлених з дорогоцінних металів та коштовного каміння, з характеристиками показників якості, які впливають на формування ціни дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів; за допомогою приладу Golden tester визначили пробу дорогоцінних сплавів ювелірних виробів на основі золота і здійснили товарознавчу оцінку дорогоцінних металів та коштовного каміння;

- доцента кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Тетяни Ярошевич ознайомилися з нормативно-технічною документацією щодо вимог, які пред’являються до якості житньо-пшеничного хліба, методиками дослідження його окремих якісних показників; оцінили якість хлібобулочних виробів та практично визначили один з фізико-хімічних показників якості хліба – пористість м’якуша;

- доцента кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Оксани Передрій ознайомилися з основними видами інформаційних знаків (особлива увага була приділена знакам, які використовуються при маркуванні екологічно чистих та органічних продуктів і товарів), каталогом інформаційних знаків; визначили змістовність та доцільність використання окремих з них;


- доцента кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Галини Голодюк ознайомилися із зовнішнім виглядом і станом квітки; визначали наявність шкідників, хвороб а також пошкоджень і слідів отрутохімікатів; практично вимірювали довжину пагінця з квіткою вимірювальним інструментом, що забезпечує точність вимірювання до 0,5 см; навчилися користуватися 5-баловою шкалою задля розрахунку декоративності зрізаних троянд та встановлення їх декоративних і біологічних властивостей; оцінили якості живих зрізаних квітів;

 


- професора кафедри банківської справи Наталії Вавдіюк та доцента кафедри банківської справи Наталії Корецької ознайомилися з ознаками справжності (фальшивості) гривні; на прикладі дослідили ознаки автентичності гривні; ознайомилися зі змістом статті закону Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за виготовлення, зберігання та збут фальшивих грошей.

 

Результатом кожного практикуму було обговорення методики проведення занять з зазначених тематик.

 


Семінар пройшов на належному навчально-методичному рівні та був підкріплений практичними завданнями. Кожен взяв для себе багато цікавої інформації, яку зможе використати у своїй роботі. Після закінчення заходу учасники отримали відповідні сертифікати.

Наталія Корецька,
заступник декана факультету обліку та фінансів