Перейти до основного вмісту

Вручення сертифікатів та підсумки вступної кампанії: у Луцькому НТУ відбулося засідання Вченої ради

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання Вченої ради, під головуванням ректора Петра Савчука.

Засідання розпочалося із вітань, адже майже два десятки науковців Луцького НТУ отримали сертифікати про успішне проходження навчання з іноземної мови та підтвердили володіння нею на рівні В2.

Крім того, в силу планових ротацій, у складі Вченої ради відбулися зміни. Так, новими членами ради стали керівник відділу неперервного навчання та якості освіти Ляшенко Оксана Миколаївна, проректор із науково-педагогічної роботи Ковальчук Олена Сергіївна та завідувач кафедри фінансів Дорош Вікторія Юріївна. До того ж, Вчена рада поповнилася новими представниками від студентства, оскільки у Студраді Луцького НТУ та студентському профкомі відбулися чергові вибори очільників, відтак і склад студентських органів самоврядування змінився. Отож, представлятимуть інтереси молоді на Вченій раді новообрана голова Студентської ради Даніела Шах та делегати від факультетів: Юлія Шумик, Анастасія Яблончук, Софія Ляшук та Вікторія Вавдіюк.

«Вітаємо вас у складі Вченої ради. Нехай ваші напрацювання будуть направлені на благо нашого університету. Відчувайте себе потрібними і ефективними. Бажаю плідної роботи», - привітав нових членів Вченої ради ректор Петро Савчук.

Згодом присутні на засіданні розглянули питання про присвоєння вченого звання доцента кафедри прикладної механіки Сичуку Віктору Анатолійовичу; інженерії програмного забезпечення Повстяній Юлії Славомирівні; обліку і аудиту Нагірській Катерині Євгеніївні, комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Лавренчук Світлані Василівні, галузевого машинобудування та лісового господарства  Єфімчук Галині В’ячеславівні. Шляхом таємного голосування усі кандидатури були підтримані одноголосно.

Про підсумки вступної кампанії університету та коледжів у 2019 році і завдання щодо організації та забезпечення прийому абітурієнтів у 2020 році доповіла відповідальний секретар приймальної комісії Руслана Шульгач. Зокрема, Вчена рада відзначає, що і колектив університету в цілому і приймальна комісія провели значну роботу, в результаті якої обсяги державного замовлення у 2019 році в університеті та відокремлених структурних навчальних підрозділах виконано. Так, прийом студентів відбувся на 40 спеціальностей (51 освітню програму) – бакалавр на основі ПЗСО; на 40 спеціальностей (46 освітніх програм) – бакалавр на основі ОКР молодшого спеціаліста; на 31 спеціальність (35 освітніх програм) – магістр.

Відсоток заповнення ліцензованих обсягів зарахованими вступниками 2019 року становить: бакалавр (на основі ПЗСО) – 14,21%; бакалавр (на основі ОКР молодшого спеціаліста) – 15,62%; магістр – 33,27%. Загалом зараховано до Луцького НТУ у 2019 році 2109 вступників.

На бюджетну форму навчання вступили 1297 осіб, що на 44 більше, ніж торік. На  контрактну форму потрапили 812 осіб, що на 2 особи більше, ніж у 2018 році. Крім того, на денній формі нині навчаються на 28 вступників більше, ніж торік, а на заочній – на 18 осіб. Кількість зарахованих вступників в структурних підрозділах Луцького НТУ на місця за державним замовленням та на місця за кошти фізичних чи юридичних осіб – на рівні минулих років.

Тож, в цілому вступна кампанія 2019 року у Луцькому НТУ пройшла успішно, втім приймальною комісією були виокремлені певні складові, що потребують вдосконалення. Зокрема, варто оновити програмне забезпечення на компютерній техніці, яка використовувалася під час вступної кампанії та навести привабливий вигляд в аудиторіях, де приймалися заяви й документи від вступників. Що стосується підготовки до нового набору студентів у 2020 році, Вченою радою було вирішено розробити загальноуніверситетський план проведення профорієнтаційної роботи; створити профорієнтаційну групу із залученням студентів; забезпечити групи брендовою продукцією та роздатковим матеріалом; запрошувати на усі заходи наукового та культурного характеру до Луцького НТУ учнів шкіл, гімназій та ліцеїв міста й регіону; забезпечити збільшення кількості студентів з числа іноземних громадян; створити курси вивчення іноземних мов для випускників-бакалаврів Луцького НТУ для успішного складання ЄВІ з іноземної мови вступниками на магістратуру тощо.

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи Валентин Талах доповів про виконання цільової програми перспективного розвитку освітньої діяльності Луцького НТУ на 2015-2020 роки. Він розповів про те, що було зроблено за попередні роки, в рамках програми. Так, в цілому за звітний період було проведено 30 акредитацій освітніх програм; оновлено положення про освітній процес; проведено реорганізацію структури факультетів й утворено 7 нових кафедр. Впродовж останніх років, додає Валентин Талах, було створено 50 діючих угод з іноземними партнерами щодо співпраці в напрямку підготовки чи співпідготовки наших студентів за кордоном та прийнято на навчання у Луцькому НТУ 59 іноземних студентів. До того ж, велика робота ведеться із впровадження змішаної форми навчання, дедлайн якої - 25 жовтня.

Натомість, про стан та заходи з покращення організації харчування студентів і співробітників Луцького НТУ поінформувала директор їдальні Алла Алієва. Вона зазначає, що обладнання у їдальні доволі сучасне і нове, що доступне не для кожного навчального закладу. Функціонує заклад уже два роки і у штаті є 4 працівників. Нині штатний розпис планують розширювати, адже заплановане відкриття закладів харчування і у навчальних корпусах на вул.. Софії Ковалевської, вул. Потебні та у спорткомплексі Луцького НТУ.

«Відкриття нових філій - це важка робота, адже потрібно виважити цінову політику, яка буде враховувати попит студентів, тому завдання нашого колективу – зробити харчування доступним і максимально якісним. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоб покращити роботу і задовольнити попит студентів і працівників університету», - додає спікер.

Крім того, зазначає Алла Алієва, було відкрито кафетерій у корпусі «Б», де на прохання студентів продають страви швидкого харчування. Такий вибір продукції зумовлений результатами опитування молоді, в якому студенти вказують свої пропозиції та зауваження. Так, серед прохань, є введення у меню молочних продуктів, зокрема, здорових сніданків.

Тож, члени Вченої ради зазначили, що харчування студентів і співробітників Луцького НТУ, в цілому, знаходиться на належному рівні. Втім, на їхню думку, варто розширити асортимент молочних продуктів, кондитерських і хлібобулочних виробів, а також необхідно оновити столи та стільці.

Насамкінець члени Вченої ради розглянули питання «Різне». Зокрема затвердили низку положень, серед яких про підрозділ  щодо сприяння працевлаштуванню випускників «Центр ділового студента», про організацію освітнього процесу та ін. Крім того, присутні затвердили матеріали ліцензійних справ; рекомендували до друку збірники, монографії та науковий журнал; надали дозвіл асистентам кафедр Луцького НТУ на проведення лекційних занять тощо.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1344125475741499