Перейти до основного вмісту

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ

Здавна покровителькою Українського народу вважалася Богородиця. 14 жовтня християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Під опіку Богородиці та під її Покров віддавали себе шляхетні українські лицарі, козаки, воїни УПА, а тепер і захисники сучасної України. Студенти групи ЕОС-11 разом із викладачем хімії, професором кафедри матеріалознавства Ольгою Гулай напередодні свята, 13 жовтня, вшанували пам'ять воїнів-героїв.

18 січня 1945 року у Луцьку від рук катів НКВС загинули двоє молодих вояків УПА – В’ячеслав Новосад та Антон Мельничук. На згадку про їх мученицьку смерть на фасаді Луцького медколеджу ще у 2012 році встановили меморіальну дошку.

За словами волинського історика Володимира Дмитрука, хлопці вступили в ряди повстанців, щоб помститися за спалені німцями волинські села. Наприкінці 1944 року їх схопила радянська міліція. А 7 січня 1945 року на Різдво двох хлопців повісили в Луцьку на Ринковому майдані в присутності сотень людей.

З часом на цьому ж місці з’явилася і меморіальна дошка на честь загиблого під Іловайськом воїна АТО Олександра Сивого. 70 років розділяють ці дві події, увічнені у граніті. Однак, вони об’єднані незламною вірою у кращу долю України.

Ми взяли участь у мистецькій акції «Цвіт української слави», приуроченій 75-річчю створення Української Повстанської Армії. У фойє Луцького будинку культури на численних постерах представлені історичні постаті Української Повстанської Армії – її очільники та маловідомі рядові. А поряд з портретами – сивочолі ветерани УПА і бойові капелани, учасники АТО і ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Лейтмотивом заходу стали слова Дмитра Мирона-Орлика, відомого ідеолога та діяча ОУН, Крайового провідника ОУН на Осередньо-Східних Українських Землях: «Держава зберігає й передає грядущим поколінням не лише матеріальні здобутки, але твори духу й думки, прапори великих історичних чинів і пам'ять про великі подвиги й історичні постаті».

Ольга Гулай,
професор кафедри матеріалознавства