Перейти до основного вмісту

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА В ЛУЦЬКОМУ НТУ

Щороку в перші березневі дні працівники та студенти Луцького національного технічного університету збираються разом з особливої нагоди – для вшанування та збереження пам’яті великого генія українського народу Тараса Шевченка.

10 березня з нагоди 203-ї річниці від народження всесвітньовідомого митця колектив бібліотеки, працівники підрозділу з виховної роботи серед студентів та студентський актив Луцького НТУ організували тематичний урочистий захід «Мій Тарас». До проведення вечора долучилися і викладачі та студенти Технічного коледжу Луцького НТУ.

Розпочали урочистість провідний бібліотекар Світлана Сакович та ведучі вечора – Андрій Хлопусь та Ольга Клименок. Діана Павлюк продекламували поезію Кобзаря «Минають дні, минають ночі». Про останні роки поетового життя, його мрії й сподівання, повернення із заслання до Петербурга, довготривале й тяжке очікування свободи повідомила доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Наталія Шкляєва. «Повернутися в Україну і одружитися на рідній землі було найбільшим поетовим бажанням», – розповіла дослідниця.


Свої твори-роздуми, твори-мініатюри, розповіді про життєвий і творчий шлях Кобзаря зачитали студенти Катерина Цалай (МО-31) – «Тарас Шевченко у сприйнятті молодого українця», Олена Волощук (МК-31) – «Поема «Тарасова ніч» – погляд з минулого у майбутнє», Вікторія Голуб (ЕП-41) – «Велетень духу і віри», Ольга Лойко (ФК-31) – «Шевченкові мрії про майбутнє України».

Під час заходу студенти і Луцького НТУ, і Технічного коледжу декламували твори сучасників із шевченківською посвятою. Так, Діана Павлюк продекламувала поезії Ліни Костенко, а Антон Гніздюк продекламував гумористичну легенду про Тараса Шевченка.

Натхненно звучала пісня на слова Шевченка «Тополя» у виконанні студентів Технічного коледжу. В музичному супроводі працівник підрозділу з виховної роботи серед студентів Лариса Шнайдюк виконала твір «Вітре буйний». Урочистим завершенням заходу стало спільне виконання присутніми відомого Тарасового твору «Думи мої, думи мої».

«Надбання великого Кобзаря ідентифікують нашу країну в світі,  демонструють її багатий потенціал. Я щиро вдячний колегам, учасникам сьогоднішнього вечора, але найбільше – студентам, які були щирі в своїх словах і показали, як треба любити Україну», – зазначив ректор університету Петро Савчук.

Для усіх охочих пропонуємо відвідати книжкову виставку на тему: «Скарб безсмертного Кобзаря», організовану працівниками бібліотеки. У ній представлено книги художні, джерела наукового спрямування та тематичні періодичні видання.


Галина Мартинюк

Наталія Шкляєва,
доцент кафедри інженерної педагогіки,
психології та українознавства

Фото Галини Мартинюк

Завантажити роботи студентів