Вшанування памяті
Тараса Шевченка в Луцькому НТУ

День вшанування памяті Т.Г. Шевченка – свято, яке щороку відзначається у стінах Луцького національного технічного університету. 10 березня з нагоди 202-ї річниці ювілею всесвітньовідомого письменника і визначного художника відділом культури і мистецтв Луцького НТУ проведено урочистий захід, у якому взяли участь викладачі, студенти, діти.

Розпочали урочистість ведучі Ярослав Желобицький та Дарія Гуляницька. Діти викладачів університету Оленка Цизь та Олена Пінкало продекламували поезії Кобзаря. Про нелегкий шлях поета до волі, про особистості та історичні постаті, які допомагали Шевченкові у здобутті свободи та визволенні від принизливого становища кріпака розповіла у вступному слові доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Наталія Шкляєва.

Василина Дунь продекламувала твір «Розрита могила». У музичному супроводі твори поета проспівали: Галина Максимчук («Бандуристе, орле сизий»), працівник відділу культури та мистецтв Лариса Шнайдюк (Вітре буйний).

Урочистим завершенням заходу стало виконання викладачами, студентами, працівниками університету твору «Думи мої, думи мої». Із заключним словом до аудиторії звернувся Олександр Бондар, закликавши берегти пам'ять про Кобзаря не лише як про митця, а й як про великого сподвижника, який спромігся підняти український народ на боротьбу проти неволі й рабства і є прикладом для наслідування сучасникам і майбутньому.

Алла Оленіч,
керівник підрозділу організації