Перейти до основного вмісту

Цікавого та практичного досвіду набули викладачі кафедри матеріалознавства Юрій Фещук, Наталія Зайчук та Сергій Мисковець, які пройшли навчання в рамках міжнародного Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та ДП Фесто.

Протягом жовтня 2023 та березня 2024 викладачі кафедри мали змогу пройти ряд тренінгів, вебінарів за декількома курсами: PLC214, ТІА2 Програмування контролерів SIMANTIC S7-1200 S7-1500; ED811 Основи електроприводів: крокові, лінійні, постійного та змінного струму, серводвигуни; CO111+ СО149, Навички комунікацій для інженерів; СО149, Тайм менеджмент і самоорганізація; PN 11+PN121, Основи мехатроніки. За результатами навчання були набуті компетентності та отримані підтверджуючі сертифікати, розроблені навчальні модулі.

Матеріалознавство

Результати навчання були розглянуті в березні на засіданні кафедри матеріалознавства, розроблені модулі до дисциплін: Індустрія 4.0, Design of Experiments, Професійні комунікації та кар’єра, Автоматизація виробничих процесів та робототехніка, Цифрова трансформація та діджиталізація, що відображено у силабусах перелічених освітніх компонент. Інформаційні матеріали використовуються у змістовних наповненнях зазначених дисциплін кафедри.

Матеріалознавство Матеріалознавство Матеріалознавство


Щодо схвалення використання даних модулів в освітніх програмах «Матеріалознавство» та «Індустріальний інжиніринг і менеджмент» за спеціальністю 132 «Матеріалознавство» як доповнення до освітніх компонентів, так і в якості дидактичних методів викладання; було проведене обговорення освітніх програм, в тому числі, і під час їх чергового розгляду, де було вказано на потребу модернізації ОП.

Змістовне наповнення таких модулів надає студентам можливість отримати додаткові спеціальні компетентності: здатність дотримуватися професійних і етичних стандартів; знати технічні характеристики, умови роботи, застосування виробничого обладнання для обробки матеріалів та контрольно-вимірювальних приладів технологічних параметрів виробничих процесів тощо. Набуття таких компетентностей є важливим для подальшого успішного працевлаштування та можливості використовувати сучасні технології, комунікативні навички і привабити молодь до вступу на спеціальність 132 Матеріалознавство.

Створення цього допису стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ГО «Міжнародна фундація розвитку» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Зміст цього допису є відповідальністю Луцького національного технічного університету та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки. Щира вдячність експертці проєкту Наталії Проценко за можливість бути долученими до заходів підвищення професійної майстерності, керівнику дидактики ДП «Фесто» Євгену Риженко та викладачам тренінгів Миколі Якимчуку та Роману Миркевичу за професійний підхід у організації вебінарів, змістовні та цікаві заняття.

Кафедра матеріалознавства, ЛНТУ