Викладачі Луцького НТУ допомагали школярам обрати професію

22 лютого викладачі кафедри української та іноземної лінгвістики – Олена Ковальчук та Валентина Коваленко побували в Княгининівській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

Метою візиту, першою чергою, була профорієнтаційна робота. Вибір майбутньої професії є досить важливим для кожної людини, адже від реалізації себе, як фахівця, залежить гармонійність життя. Щоб допомогти старшокласникам  краще зорієнтуватися, викладачі  Луцького НТУ розповіли, що нещодавно в стінах нашого університету відкрилися дві нові спеціальності: «Прикладна лінгвістика» та «Соціальне  забезпечення».

Для вступу на спеціальність «Прикладна лінгвістика» потрібні сертифікати ЗНО з української мови, іноземної мови, а також історії України чи географії. Опісля здобуття освіти випускники можуть бути викладачами англійської та німецької мов, інформатики, програмістом, перекладачем, розробником програмного забезпечення та веб-дизайнером. Окрім того, для студентів цієї спеціальності університет пропонуватиме стажування в іноземних ВНЗ Польщі, Великобританії, а також Німеччини та Нідерландів.

Щодо «Соціального  забезпечення», аби вступити на цю спеціальність, потрібні сертифікати ЗНО з української мови та літератури, історії України, географії або математики. Бакалавр із соціального забезпечення зможе працевлаштуватися у центральних та територіальних відділеннях Державної служби з питань праці, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, Державної служби зайнятості, Фонду соціального захисту інвалідів, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України.

Крім того, цікавою інформацією для школярів стала розповідь про одну із країн Європейського Союзу – Естонію, яка 24 лютого святкує свій День Незалежності.

Тамара Максимчук, провідний фахівець відділу неперервного навчання, нагадала  про платформу євромереж – EUROQUIZ.ORG.UA, де усі бажаючі можуть пройти оновлену онлайн-євровікторину.

Крім того, можна зіграти в гру «Раніше чи пізніше» або гру «Геоквіз», дізнатися про багато цікавих новин та заходів, які зазначені в календарі подій євромереж. Нещодавно стартували два конкурси: це конкурс відео, в якому взяв участь і наш клуб «Європа» та конкурс проектів Євроклубів. Отож, приєднуйтеся та отримуйте не лише корисну і цікаву інформацію, але й гарні подарунки.

Тамара Максимчук, провідний фахівець ВНН