Перейти до основного вмісту

Викладачі Луцького НТУ проводять заняття
для нової патрульної служби

В результаті конкурсного відбору викладачів для нової патрульної служби міста Луцька до проведення занять-тренінгів у майбутніх поліцейських були запрошені і викладачі нашого університету: завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства, кандидат історичних наук, доцент Оксана Жук (викладала предмет «Партнерство правоохоронних органів та суспільства») та доценти кафедри туризму та цивільної безпеки, кандидати технічних наук Валентина Федорчук-Мороз Валентина та Микола Рудинець (читали предмет «Основи радіаційної та хімічної безпеки). Викладачі проводять заняття і для майбутніх патрульних поліцейських з м. Чернівці (навчання відбуваються на базі школи поліції у с. Сокиричі Луцького району).

Варто відзначити досить високий рівень відібраних молодих людей віком від 21 до 35 років, які майже всі мають вищу освіту (дехто й дві). Серед лучан на останньому етапі відбору за співбесідою пройшов лише кожний п’ятий. Щоправда, якщо серед 165 слухачів-лучан було лише 18 дівчат, то серед чернівецьких слухачів – 38 дівчат. І перше, що приємно вирізняє аудиторію слухачів, – це неабияка вмотивованість та бажання навчатись. Тому на парах «не відсиджуються» ні викладачі, ні студенти.

 


Навчання проводиться за експрес-методикою: за два місяці слухачі знайомляться з 25-ма предметами, що стосуються професійної діяльності. Серед предметів є чимало таких, що стосуються гуманітарної підготовки, як-от: «Ефективна комунікація», «Партнерство правоохоронних органів та суспільства», «Толерантність і ненасильство», «Професійна етика» тощо. Багато дисциплін з юриспруденції, чимало годин з тактичної та вогневої підготовки. Організація навчального процесу передбачає і поточний тестовий контроль кожної теми та підсумковий контроль, який проводиться лише в комп’ютерних класах, тому викладач повністю усунутий від оцінювання знань. Слухачі, які повторно не склали іспит, відраховуються. Кожен слухач забезпечується папкою з опорними конспектами з предметів, мультимедійними презентаціями навчального матеріалу.

Зрозуміло, що вмотивованість, контроль та ймовірність бути відрахованим – це якраз те, що кардинально відрізняє слухачів у школі поліції від наших з студентів.

Вимогою до викладачів було проведення пар лише в інтерактивній формі (використання ділових та рольових ігор, кейс-методу, дискусій та обговорень, робота у групах і т.п.). Заняття проводились у групах по 25 осіб. Цікавими і змістовними були тренінги для викладачів від столичних тренерів – розробників курсів. Проведення занять у школі майбутніх поліцейських стало для нас реальною можливістю вдосконалення педагогічної майстерності.

За результатами першого місяця роботи патрульних (серед яких чимало випускників та нинішніх магістрів Луцького НТУ), приємно зазначити, що поліцейські Луцька відзначаються високою культурою спілкування, ввічливістю, толерантністю, неупередженістю, вмінням виявляти проблеми та розв’язувати конфлікти, і, що найголовніше – щирим бажанням змінити наше суспільство на краще і реалізувати започатковані в Україні реформи.

Оксана Жук,
завідувач кафедри інженерної педагогіки,
психології та українознавства