Перейти до основного вмісту

Викладачі Луцького НТУ взяли участь у тренінгу з основ академічного письма та доброчесності

На кафедрі української та іноземної лінгвістики відбувся семінар-тренінг «Впровадження курсу «Основи академічного письма та доброчесності»: методи викладання»

Концепція мовної освіти є важливим складником розбудови системи вищої освіти, ґрунтується на основних положеннях Конституції України. Мовна підготовка студентів, магістрантів, аспірантів повинна враховувати їхні потреби в отриманні якісної освіти, що сприятиме подальшому особистісному зростанню, а також підвищенню престижу українських вищих навчальних технічних закладів, української системи освіти.

17 жовтня 2018 року на кафедрі української та іноземної лінгвістики відбувся семінар-тренінг «Впровадження курсу «Основи академічного письма та доброчесності»: методи викладання», що проводився командою Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні від Американських Рад з міжнародної освіти. Семінар проводили співавтор курсу, кандидат історичних наук Наталія Шліхта та спеціаліст проекту Марта Томахів. Метою заходу було окреслення проблем та узагальнення досягнень у галузі академічного письма. У заході взяли участь викладачі кафедри української та іноземної лінгвістики, які розповіли про своє бачення виховання грамотного і компетентного мовця у межах викладання дисципліни «Основи академічного письма». У рамках семінару-тренінгу обговорено наступні питання: боротьба із плагіатом та різними видами академічної непорядності, практика подолання епідемії плагіату та списування.

У доповіді «Основи академічного письма: від ідеї до реалізації» Наталія Шліхта зазначила: «Курс «Основи академічного письма» спрямований на подолання академічної неграмотності. У процесі викладання необхідно використовувати найоптимальніші форми роботи, модифікувати лекційну та практичну частини курсу. Впровадження курсу – результат попередніх напрацювань та набутків».

Отже, впровадження курсу «Основи академічного письма» необхідне фахівцям технічних ЗВО не лише як сукупність правил, а як картина світобачення, засіб самоформування, самовираження в професійній діяльності та в суспільному житті.

Наталія Шкляєва, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземної лінгвістики