Перейти до основного вмісту

Активна наукова та практична співпраця Луцького національного технічного університету та Черемського природного заповідника, яка розпочалася після підписання договору між нашим ЗВО і природоохоронною установою найвищого рангу на Волині (http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/perspektivi-ta-pershi-napracyuvannya-luckiy-ntu-uklav-dogovori-iz-cheremskim-prirodnim), триває і поглиблюється.

 

заповідник`

На сьогодні співробітники кафедри екології та агрономії під керівництвом завідувача, к.і.н., доц. Василя Іванціва вже провели ряд досліджень з оцінки змін природних комплексів Черемського заповідника за супутниковими даними (к.г.н. М.Федонюк) та архівами кліматичної інформації (к.г.н. Віталіна Федонюк та ст.гр. ЕОС-31 Вероніка Михайлюк).

А 15 грудня була організована наукова експедиція на території заповідника, в якій взяли участь науковці кафедри екології та агрономії доц., к.с.-г.наук Ігор Мерленко, доц., к.геогр.наук Микола Федонюк, к.с.-г.наук Сергій Бондарчук, доц., к.геогр.наук Сергій Панькевич, а також здобувачі – агрономи і екологи: студент гр. АГР-21 Олександр Зінич, студентки гр. ЕОС-31 Богдана Михалик та Юлія Пашковська.

````

Під час натурних обстежень, проведених разом з співробітниками заповідника, науковці провели серію радіометричних і тепловізійних вимірювальних робіт, відібрали зразки для подальшого лабораторного аналізу.

Студенти заодно закріплювали навички, необхідні для польових робіт: орієнтування на місцевості, користування мобільними додатками з офлайн-картами, записування треку своїх маршрутів та точок замірів, фотографування об’єктів з функціями геолокації тощо.

Наступним етапом буде впорядкування та аналіз зібраних даних і відповідне геоінформаційне картографування фізичних параметрів у природних комплексах заповідника.

```

Наші студенти, майбутні агрономи та екологи, включені до складу колективу виконавців цих досліджень. Здобувачі навчаються через науково-пошукові розвідки, на практиці опановують методи моніторингу стану ґрунтів, водойм, біогеоценозів, збирають дані для своїх майбутніх наукових та кваліфікаційних робіт та заробляють додаткові, нехай поки невеликі, кошти.

«Під час експедиції в Черемський заповідник ми навчилися проводити радіометричні виміри, користуватися тепловізійною апаратурою, лазерними далекомірами, дозиметрами-радіометрами, почули багато нового і цікавого. До однієї з груп на маршруті обстеження вийшли косулі! Бачили і великі вовчі сліди, але з ними самими не зустрілися – мабуть, на краще)» - ділиться враженнями студент-агроном Олександр Зінич.

`

Подібна співпраця – це також шлях до залучення майбутніх здобувачів, адже на даний час студентами освітніх програм, що реалізовуються на кафедрі, є і співробітники заповідника, і їхні діти, що хочуть здобути фах еколога або агронома.

На фото – учасники експедиції на території заповідника та під час польових досліджень.

                                                                 Кафедра екології та агрономії