Використання хмарних технологій
при підготовці бакалаврів спеціальності
«Облік і оподаткування»

Важливим напрямком розвитку сучасних інформаційних технологій є хмарні технології. Вони забезпечують користувачам Інтернету доступ до компютерних ресурсів сервера і використання його програмного забезпечення в онлайн-режимі.

Прийшов час перейти до використання хмарних технологій і в Луцькому національному технічному університеті при підготовці бакалаврів спеціальності «Облік і оподаткування».

Для цього в грудні 2016 року був підписаний Договір про співпрацю між Луцьким НТУ та ТзОВ «Інститут прикладних систем і технологій». Метою договору є сприяння підвищенню рівня науково-методичного забезпечення навчального процесу з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку і оподаткуванні» шляхом використання комп’ютерної програми «Облік SaaS».

Прикладна програма Облік SaaS (Software as a Service, англ. –програмне забезпечення як послуга) – це сервіс, що надається через Інтернет і призначений для автоматизації бухгалтерського, податкового, операційного обліку та управління бізнесом великих, середніх і малих підприємств.

Протягом весняного семестру студенти груп ОП-11 та ОПС-11 під керівництвом доцента кафедри обліку і аудиту Наталії Голячук мали змогу виконувати лабораторні роботи в безкоштовній хмарній обліковій системі «Облік SaaS».

Для виконання лабораторних робіт розроблена комплексна задача, яка передбачає створення віртуального підприємства, заповнення необхідних довідників, введення початкових залишків по рахунках бухгалтерського обліку. Студентам пропонується здійснити певні операції, які моделюють практичну роботу бухгалтера та оформляються відповідними бухгалтерськими документами. В процесі роботи студенти вивчають порядок документування руху товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, грошових коштів, нарахування заробітної плати тощо. Таким чином, на лабораторних заняттях студенти вивчають послідовність розв’язання задач всіх розділів бухгалтерського обліку в хмарній програмі «Облік SaaS».

За результатами навчання п’ятнадцятьом студентам, які отримали «відмінно», в знак підтвердження високого рівня їхніх знань та можливості працювати з програмою «Облік SaaS», були вручені сертифікати від ТзОВ «Інститут прикладних систем і технологій».

Сертифікати вручили проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах, декан факультету обліку та фінансів Алла Московчук і доцент кафедри обліку Наталія Голячук, яка й проводила навчання.

У групі ОП-11 сертифікати отримали Наталія Балашук, Анастасія Герасимчук, Яна Губиш, Дарія Калита, Світлана Карпова, Надія Мельничук, Анастасія Опіка, Тетяна Ткачук, Юлія Чипенюк, Діана Шворак. Із групи ОПС-11 відзначилися Богдан Гаврилюк, Вадим Зубчик, Анна Панащук, Ангеліна Рожко, Анна Семенюк.

Бажаємо студентам нових досягнень у навчанні та застосування знань і вмінь, здобутих в університеті, в своїй майбутній практичній діяльності.

Висловлюємо щиру подяку ТзОВ «Інститут прикладних систем і технологій» за надану можливість працювати в реальному часі в бухгалтерській програмі «Облік SaaS» з використанням хмарних технологій. Сподіваємось на подальшу спільну працю!

Наталія Голячук,
доцент кафедри обліку і аудиту