Вирощування мікрогрін та використання добрив: майстер-класи для майбутніх агрономів в ЛНТУ
В сучасному агропромисловому виробництві важливо постійно бути на пульсі різноманітних новинок та лайфхаків, особливо, якщо це стосується покращення родючості ґрунтів.
22 жовтня здобувачі 1 рівня вищої освіти спеціальності «Агрономія» Луцького НТУ разом зі своїм куратором, старшим викладачем кафедри екології та агрономії к. с/г. н. Марією Августинович, мали змогу зустрітись з винахідником органічного добрива «Біочар IDEALE» В’ячеславом Родитилевим і його партнером Олександром Кириленко.
Студенти ознайомились з особливостями, унікальністю та екологічністю добрива, оскільки воно являє собою абсолютно безпечну субстанцію, а сировиною для його виготовлення слугують рослинні рештки, які зазвичай спалюються або складуються на полях без подальшого використання. Про безпечність даного добрива свідчить отриманий сертифікат Organic Standart.
За допомогою не складних дослідів, винахідник продемонстрував як «Біочар IDEALE» адсорбує шкідливі речовини з води та ґрунту, що забезпечує затримання корисних поживних речовин, покращує засвоєння кореневою системою поживних речовин та сприяє затриманню вологи в ґрунті, що досить важливо на сучасному етапі зміни природно-кліматичних умов агросфери.
Цікавинкою стало і те, що в рамках даного заходу відбулось ознайомлення з технологією мікрогрін вирощуванням, зокрема ще один гість Сергій Качкало розповів, як можна на власному підвіконні створити корисну грядку, яка дозволить майбутнім фахівцям-агрономам набути практичних навичок щодо особливостей вирощування великого спектру сільськогосподарських культур, які є основою харчового раціону людини.
ст. викл. Кафедри екології та агрономії Марія Августинович