ЯК КАФЕДРА ДИЗАЙНУ ГОТУВАЛАСЯ
ДО ВЕЛИКОДНЬОГО ЯРМАРКУ

У понеділок, 7 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся захоплюючий майстер-клас із текстильних сувенірів, присвячений великому святу Пасхи. Куратор майстер-класу – викладач кафедри дизайну Луцького НТУ Анна Дідух.

Майстер-клас розпочався о 9 годині ранку та тривав цілий день. Прийшовши в музей, молодь надихнулась чудовою виставкою писанок від учасників обласного конкурсу «Волинська писанка ІІІ тисячоліття». 18 дівчат та хлопців, а саме – студентів І, ІІ та ІІІ курсів одразу почали втілювати свої мистецькі ідеї в реальність.

Студенти мали дуже велику кількість різних матеріалів, з яких ми усі разом створювали великодні декори (для стін, столу та вікон), а саме: чудові панно зі справжніми писанками та дряпанками, прекрасні пташечки, курочки та півники, які стояли в декоративних відеречках, а також милі декоративні підвіски пташок, які прикрашатимуть оселі людей. Ідеї декору били придумані заздалегідь, для виготовлення лекала. Всі матеріали – тканини, ножиці, стрічки, нитки, намистини, поролон, фетр, вата, клей, пістолет для клею, квіти, мох, писанки студенти взяли з дому.

Для виготовлення милих великодніх сувенірів студенти використовували лекала, які потім вже обмальовували, зшивали та напихали ватою, декорували стрічками, мереживом і намистинами. І вже потім наносили останні елементи (наприклад, очі курчатам) і встановлювали палички, на яких стояли птахи в горщечках. Якщо говорити про рамочки, то для них учасники заздалегідь заготовляли мох і різні гілочки дерев, стрічки та намистини, які створювали в єдину цілісну композицію. Та все ж головним акцентом слугували писанки та дряпанки, пофарбовані натуральними барвниками.

Чудова атмосфера, цікаві історії та прекрасна музика надихала молодь упродовж цілого дня. Наш фотограф Лілія Колотюк та фотограф Волинського краєзнавчого музею фіксували кожен цікавий момент з майстер-класу. Впевнені, що нам вдалося виготовити чудові вироби, які припали до смаку кожному покупцю та гостю на благодійному ярмарку «Великодня радість» 12 квітня в Луцькому НТУ.

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну