Як першокурсники знайомляться з Луцьком

Протягом століть Луцький Верхній замок, який здавна рахується неофіційним символом рідного міста, залишався могутньою фортецею, адміністративною, політичною і духовною столицею краю. Саме тому 23 вересня 2015 року студенти академічних груп ОА-11, ОАС-11 та куратори-тьютори Ірина Жураковська та Роман Сидоренко першим місцем для екскурсії обрали середньовічний замок Любарта.

Запрошені екскурсоводи здійснили цікаву прогулянку для молоді головною вежею та площею замку. Розповідь велася не лише про архітектурну велич, а й про значення будівлі в епоху Середньовіччя, історію міста Луцька, побут лучан тощо.

Особливої приємності екскурсії додала чудова погода та можливість потрапити на оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірний вигляд не лише на заповідник, а й на велику частину Луцька та територію поза ним. Тут можна дуже довго перебувати, просто милуючись краєвидами.

Відомий польський та український письменник, історик, громадський діяч Юзеф Крашевський, який жив на Волині у 1830-1850-х роках, багато подорожував тут, писав про таке: «Буденну шкаралупу навколишніх речей може легко розбити лише маленьке зусилля до спостереження. Нам треба тільки захотіти звернути увагу на свій рідний край і ми знайдемо в ньому тисячі принад, тисячі пам'ятників, тисячі гідних подиву речей!». Тому ствердно можемо сказати, що серія екскурсій історичними місцями Луцька є необхідністю для нових його друзів та буде продовжуватись, оскільки ще дуже багато захоплюючого і загадкового треба неодмінно побачити і почути!

Вікторія Дорош,
заступник декана факультету обліку та фінансів

Ірина Жураковська,
доцент кафедри обліку та аудиту