Перейти до основного вмісту

«Ця війна не закінчиться цього чи наступного року. Ви повинні це знати, адже можливо ще ви встигнете стати учасниками цієї війни, ви повинні бути готовими, знати свої цінності, якщо вам доведеться захищати свій дім і Батьківщину, ви повинні знати, чим ви ризикуєте, що для вас ближче, цінніше, жити в своїй країні та бути тут господарями чи бути російськими рабами», - із такими словами звернувся до студентів ЛНТУ Герой України Володимир Жемчугов.

Герой Герой


Унікальна зустріч сьогодні відбулася у стінах ЛНТУ, адже тема війни стала для нас актуальною ще 9 років тому, війна триває і досі. Долі тисяч українців, долі мільйонів людей змінилися, коли ми почули перші вибухи, коли ми відчули агресію, коли ми зазнали окупації.  Одночасно, варто розуміти, що війна росії проти України триває століттями і цілі покоління змушені боронити рідну землю від ворога та протистояти бажанню нас знищити.

Головний спікер сьогоднішнього дня – Володимир Жемчугов. Він народився у Луганській області, займався підприємницькою діяльністю. Кілька років проживав у Грузії. З травня 2014 року Володимир Павлович став організатором та активним учасником руху опору проти російської окупації на Луганщині. Український партизан, Герой України.

ГеройГерой


З травня 2014 року по 29 вересня 2015 року в інформаційній координації з ЗСУ провів 30 успішних диверсійних операцій на території так званої «лнр». З 29 вересня 2015 року по 17 вересня 2016 року знаходився у полоні бойовиків так званої «лнр». У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці після виконання завдання. Звільнений з полону шляхом обміну.

За особисту мужність та героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу 21 січня 2017 року Володимиру Жемчугову присвоєно звання Герой України з врученням ордену  «Золота Зірка».

Нині він активний учасник державних та волонтерських заходів в Україні та за кордоном, зокрема проводить національно-патріотичні лекції-бесіди зі студентами, школярами, курсантами, військовослужбовцями.

Зустріла поважного гостя у стінах ЛНТУ ректор Ірина Вахович. Із вітальною промовю звернулася проректор з НПР та досліджень Олена Лютак: «Слава Україні… цей вислів протягом останніх двох років надихає багатьох. Для нас усіх повномасштабне вторгнення, яке почалося 24 лютого, ще раз підтвердило, хто є ворогом. Людина, яка сьогодні прибула до нас, воює з 2014 року, отримала звання героя України, ми розуміємо, наскільки мало людей отримують це звання по життєво. Це людина великої сили духу та сили волі, яка хоче поділитися із вами своїми думками, донести меседжі, хто є наш ворог, коли почалася війна, за що ми стоїмо та стоять наші батьки, друзі, брати…».

ГеройГерой


Володимир Жемчугов приїхав до Луцька із дружиною Оленою. Вона є координаторкою проекту «Як починалася війна», який був створений у 2020 році Міністерством культури та інформаційної політики України, за ідеєю Володимира Жемчугова.

«Ми працювали з проектом «Бранці Кремля» та провели більше ста зустрічей зі студентами ЗВО, а також створили проект для вікової категорії 5-7 класів – «Діалоги про війну». Ми розповідали про людей, які на той час ще знаходилися в полоні, а це Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Ігор Гриб… досі перебуває у полоні Богдан Ковальчук, у якого сьогодні День народження. У полоні він уже сьомий рік, йому було лише 17, коли він туди потрапив», - розповідає Олена Жемчугова.

ГеройГерой


Нині Олена та Володимир презентують проект «Як починалася війна» і сьогодні продемонстрували молоді  відеоролик «Як починалася війна. Хроніки. Свідки». Це двосерійний документальний фільм, який був знятий на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України у 2018 році. Герої фільму – свідки тих подій, люди, які брали участь у різних акціях у 2014 році саме в Донецьку, Луганську та Харкові.

«Дуже боляче дивитися на ці кадри, коли зривають наш державний прапор, топчуть  та спалюють його… У 2014 дуже продажні та підкуплені держслужбовці, працівники прокуратури, СБУ, поліції, місцевих адміністрацій змогли здати мою батьківщину, здати Луганську та Донецьку області. Харків вистояв, тому що там міліція прийшла на допомогу проукраїнським силам. Разом з тим, 2022 рік показав, що й в багатьох інших областях України зараз є коригувальники, які здають інформацію росіянам. Але я вірю, що ми переможемо, обов’язково, бо інакше бути не може», - ділиться емоціями Олена Жемчугова.

ГеройГеройГеройГеройГерой


«300 років в Україні триває війна і триватиме ще…», - наголошує у своїй розповіді Володимир Павлович. Він детально розповів молоді про історичні передумови виникнення війни росії проти України, давнє бажання сусідів захопити нашу державу, стерти її з історії, пам’яті людей, нівелювати її існування та докорінно знищити. Боротьба триває століттями і сьогодні ми далі боремося за свою свободу, незалежність, за рідну землю, покладаючи найцінніше – життя.

«Доброго дня, українці. Тепер до молоді я завжди звертаюся саме так, щоб ви чітко розуміли, що живете в Україні, ви її громадяни і все, що ви тут бачите навколо себе: цю землю, небо, ліси, поля і ріки – це все Україна і це все ваше. Воно належить тільки вам. Усе це залишиться тільки вам й надалі ви будете керувати цією країною, цим навчальним закладом, працюватимете тут і також навчатимете своїх дітей, що ця земля їхня і ніхто не має права приходити сюди, казати як їм розмовляти, що робити. Це право маєте тільки ви і ви повинні це знати, розуміти і цінувати», - наголошує Володимир Жемчугов.

ГеройГеройГерой


Спікер детально розповів власні свідчення про те, як на територію Луганщини та Донеччини заходили росіяни, як працювали колаборанти, як насильно змінювали владу, полювали на українців, грабували, нищили й руйнували. Володимир Павлович не міг спостерігати осторонь за тим жахом, який вчиняли окупанти та разом з однодумцями вирішив створити підпілля.  Потім було страшне поранення на розтяжці… втрата рук та зору… полон тривалістю у рік… катування… обмін…  реабілітація.

«Сьогодні я уже не можу воювати на полі бою, тому я працюю на інформаційному фронті. Тепер я цікавлюся історією, правдивою інформацією про Україну, про її культуру та історію. Я вважаю, що Україна – на стороні світла і ми переможемо…», - наголошує спікер.

Дві години у повній тиші студенти захоплено слухала розповіді та роздуми Героя України, черпали кожне слово сказане людиною, яка пройшла крізь пекло війни, але яка досі бореться за правду і справедливість, розповідає молодому поколінню про ціну власного життя, про ціну власної землі, про ціну власної свободи.

ГеройГеройГерой


Гості заходу наголошують, що чути такі розповіді надзвичайно важливо, адже у 2014-му сьогоднішнім студентам було лишень по 9-10 років. Тоді ще багато хто з них не задумувався про те, що відбувається на Донбасі, тому вони повинні знати і розуміти, з чого усе починалося, щоб розуміти, за що ми стоїмо нині і знати, якого майбутнього ми прагнемо.

Крім того, Володимир та Олена Жемчугові приїхали не з пустими руками і у вдячність за підтримку ЗСУ, за патріотизм та допомогу у боротьбі з ворогом вони подарували студентам та викладачам ЛНТУ книги історичного та патріотичного змісту, надруковані ДП «Центр захисту інформаційного простору України» на замовлення Міністерства культури та інформаційної України.

ГеройГеройГерой


Навзаєм студенти віддячили неймовірною кількістю запитань до запрошеного гостя, спільними фото на згадку та щирими оплесками зі словами вдячності Героєві за відданість, силу та незламність!

ГеройГеройГеройГерой