Перейти до основного вмісту

Як проводять своє дозвілля
туристи-першокурсники?

 «Автостоп» – незрозуміле, загадкове, близьке – різне для усіх слово. Хто в цьому житті не мріяв одягнути рюкзак на плечі, зупинити зустрічну машину і поїхати далеко-далеко?

В рамках IV туристичного фестивалю авторської пісні, фото і кіноаматорів «Вітрила пригод» туристи-першокурсники груп ТР-11 і ТР-21 відвідали виставку туристичних фото, переглянули ряд фільмів цієї ж тематики. Усі ці заходи були присвячені Міжнародному дню туризму й відбувалися за підтримки Волинського туристичного клубу «Ми».

 

А головне, що студенти познайомились з відчайдушними лучанками – Оленою Сідімянцевою та Юлею Камінською, які проїхали автостопом 10 європейських країн та країну Африки – Марокко.

За пів року своєї поїздки вони потратили 1428 євро на двох. Переважно розмова йшла про Марокко, їхню культуру звичаї, обряди. Студенти могли отримати сувеніри привезені з міст Марокко, відповідаючи на цікаві запитання дівчат.

В цей же час на Театральному майдані проходив Науковий пікнік. Всі з гордістю представляли всі свої напрацювання і виноходи, і кожен гість мав можливість стати на хвилинку маленьким науковцем. А туристи і у науковому середовищі відчували себе комфортно і змогли знайти багато цікавого та корисного для себе.

 

Студенти групи ТР-21 мали можливість не тільки засвоїти теоретичний курс, але й збагатитися духовно. Так, в рамках вивчення дисципліни «Паломницький туризм» вони разом з викладачем Юлією Дащук мали можливість відвідати древню святиню – Жидичинський Свято-Миколаївський чоловічий монастир.

Цікаву екскурсію святими місцями провів благочинний монастиря – отець Никодим. Студенти ознайомилися з історією обителі, дізналися про основні моменти чернечого життя, відвідали бібліотеку, де зберігаються оригінали церковних писань XVII століття. Встигли студенти і помилуватися краєвидами Свято-Духівського скиту, відвідати джерело.

Такі поїздки стають гарним підґрунтям для виховання молоді та формують світогляд студентів, допомагають краще пізнати світ. Адже для того, щоб стати висококласними фахівцями туристичного бізнесу необхідно поряд з професіоналізмом переповнюватися й духовною радістю.

 Цікаво, а скільки разів наше відвідування церкви чи іншого святого місця було паломництвом, а скільки – туристичною прогулянкою? Може тому ми й не завжди повертаємося із святих місць духовно піднесені і умиротворені? Відповідь на це питання має дати собі кожен…

Юлія Дащук,
старший викладач кафедри
прикладної статистики
та економіки праці