ЯК ЗНАЙТИ СВОЮ ПРОФЕСІЮ В ІТ?

У вівторок, 21 березня для студентів Луцького НТУ була прочитана лекція «Як знайти свою професію в ІТ. Технічні та менеджерські спеціальності».

Лектор – Марія Москалюк, директор Logos IT Academy в Луцьку, має більше трьох років досвіду на різних ІТ-посадах, а саме – менеджер проектів, sales-менеджер, маркетолог. Марія виступає на всеукраїнських конференціях, проводить власні майстер-класи з маркетингу і розвитку в ІТ-компанії та співпрацює з ІТ-спеціалістами з різних куточків світу.

Марія Москалюк розповіла студентам, які професії в ІТ існують, які особисті якості потрібні для кожної з них, які спеціалісти потрібні в Луцьку і світі та як побудований кар’єрний шлях ІТ-шників. Вона зазначила, що ІТ-сфера – це не лише не лише розробники, менеджери та тестувальники. Далеко не всі професії цієї сфери мають глибоке технічне спрямування.

Наприклад, для SEO-спеціаліста (той, хто займається пошуковим просуванням сайтів) зовсім не обовязково мати ІТ-освіту. Достатньо творчого та критичного мислення, стратегічного підходу до своєї роботи, орієнтації на результат. Перевага цієї професії – висока затребуваність в будь-які сфері бізнесу.

З ІТ-сферою молодь повзує багато стереотипів. Так, побутують думки, що ІТ-шники отримують високу зарплатню, офіс їхнього роботодавця крутий, робота цікава, а для її виконання необхідно добре володіти тільки однією мовою програмування. Насправді ж все залежить від рівня підготовки ІТ-шника, від кількості досвіду, від проекту, в якому доводиться працювати (часом і понаднормово, без лікарняних чи вихідних). До того ж, у маленьких компаніях працівники часто займають по декілька позицій одразу.

Єдина порада для усіх стартів – постійно навчатись, займатись самоосвітою, не боятись вирішення складних процесів.

«Йдіть в ІТ не лише заради фінансів,– радить молоді Марія Москалюк. – Окрім того, що вчіть мови програмування – постійно розвивайтеся, будьте ініціативними та готовими працювати. І тоді у вас все вдасться».

На завершення лекції для всіх присутніх представники Logos IT Academy провели розіграш знижок на навчальні курси.

Галина Мартинюк