Перейти до основного вмісту

Європа починається не з приєднання, а з усвідомлення, - студентам Луцького НТУ розповіли про євроінтеграцію

Студенти факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій взяли участь у тематичному заході «Євроатлантична інтеграція України». Захід був проведений за ініціативи завідувача кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Оксани Жук та провідних фахівців бібліотеки Луцького НТУ.

Передусім, Оксана Жук наголосила, що заняття зі студентами цього разу вирішили присвятити темі євроінтеграції України, адже нещодавно українці відзначали День Європи. Лектор зазначила, що Україна є не лише географічним центром Європи, але й давно уже український народ утвердив усвідомлення себе як європейців.

Потому провідний бібліотекар Світлана Сакович зауважила, що Революція Гідності відкрила нові перспективи у курсі України до ЄС, де демократія та захист людини – є обов’язковими цінностями. Потому вона продемонструвала відео фільм для студентів про НАТО.

«Революція Гідності відкрила нові перспективи стратегічного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію, які між собою пов’язані та спрямовують людину до стандартів, де захист людини є первинною і необхідною цінністю. Україна здійснює інтеграцію до європейського політичного, економічного та правового простору, щоб в майбутньому здобути членство як в ЄС та і в НАТО», - зазначила Світлана Сакович.

Згодом Оксана Жук розповіла студентам про те, що власне розуміється під словом «Євроінтеграція», поінформувала про європейські регіональні організації та історію створення ЄС. Вона ж додала, що для України євроінтеграція уже давно є визначеним шляхом зовнішньої політики, що закріплене у Конституції України.

«Наші наміри є безповоротними і суспільство закріпило їх виходом на Євромайдан у 2014 році. Це - цивілізаційний вибір України», - підкреслила Жук.

Своєю чергою, студенти (Ярмолюк Андрій, Довгонюк Микола, тищук Максим, Михалик Артур та Валерій Панько гр. КСМ-21 та ТМ-31) виступили із власними доповідями про ЄС та впевнений рух України у цьому напрямку. Вони ж акцентували увагу на зовнішній політиці нашої держави, інтересах та пріоритетах, які формувалися ще з початку проголошення незалежності України, НАТО та особливості становлення європейської свідомості в українців. Особливої уваги надали здобувачі освіти агресії Російської федерації, що зумовило впевнений і беззаперечний вибір українців в напрямку до Європи. Разом з тим, молодь розглянула у власних дослідженнях переваги вступу до НАТО, що захищає інтереси людей, конституційні засади, свободу та демократію, надає безпекову гарантію.

Насамкінець, провідний бібліограф Євгенія Будчик провела до уваги студентів бібліографічний огляд «Євроатлантична інтеграція України», чим підтвердила укріплення європейської спрямованості в українському книговиданні.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ