З 1 листопада 2017 року можливий безкоштовний доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus з усіх комп’ютерів локальної мережі Луцького НТУ (зокрема й бібліотеки).

Ефективність та результативність наукової роботи у світі визначається кількістю наукових публікацій у рейтингових видання та їх цитованості.

Scopus – найбільш популярна наукометрична база, яка використовується як універсальний інструмент для проведення бібліографічних досліджень та оцінки рівня, як окремих вчених, так і університетів у цілому.

На сьогодні Луцький НТУ за рейтингом сайту Освіта.ua має індекс Гірша 8 та знаходиться на 72 позиції.

Для підняття престижу української науки Міністерство освіти і науки України провело конкурс щодо відбору ВНЗ України для безкоштовного доступу до наукометричної бази даних Scopus за наступними основними критеріями:

·  кількість наукових та науково-педагогічних працівників (характеризує масштаб закладу);

· обсяг залучених фінансових ресурсів на наукові дослідження і розробки (найбільш узагальнено характеризує активність і мотивацію до наукової діяльності колективу закладу);

·  кількість наукових публікацій у Scopus та Web of Science (певною мірою характеризує якість наукових результатів у зрозумілому для світового наукового товариства форматі).

Луцький НТУ став одним із 68 вищих навчальних закладів та установ України, які отримали доступ до наукометричної бази даних Scopus відповідно до наказу МОНУ № 1286 від 19.09.2017 року.

Бажаємо науковцям університету максимально ефективно скористатись наданою можливістю, підвищити як свій науковий рівень у міжнародній науковій спільноті, так і рейтинг Луцького національного технічного університету.

Навчально-науковий відділ