З Днем української писемності та мови!

Дорогі українці! Щиро хочу привітати усіх з днем, який ідентифікує нас як незалежну та сильну націю – Днем української писемності та мови.

Вважаю його особливим для кожного, адже без мови не може повноцінно існувати народ. Сьогодні питання збереження української мови є особливо гострим. Переконаний, що місія кожного українця її захищати і бережно проносити крізь покоління, адже мова – це душа нашої Батьківщини. Вона гартована тисячоліттями, відстояна борцями та виплекана творцями протягом усієї історії творення державності! Ще за часів Київської Русі, князів та полководців українською мовою розмовляли, створювали безцінні пам’ятки історії та переказували легенди. Наші предки її вберегли, тож святий обов’язок кожного, незважаючи на жодні перешкоди, передати нащадкам справжню українську душу!

Луцький національний технічний університет абсолютно однозначний у цьому питанні. Саме тому, ще за часів проголошення незалежності України ми відкрили й активно розвиваємо кафедру української та іноземної лінгвістики. Ми щиро вважаємо, що яким би кваліфікованим та високопрофільним не був спеціаліст, його успіх неповноцінний без знання рідної мови.

Тож, дорогі україністи! Низько вклоняюся вам за те, що кожного дня несете свою патріотичну місію і підтримуєте духовне відродження української нації!

З повагою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук