Тісна співпраця налагоджена між ЛНТУ та Черемським природним заповідником – найціннішим природоохоронним об’єктом у Волинській області. Науковці кафедри екології та агрономії працюють над науково-дослідними темами разом з фахівцями природоохоронної установи, заповідник радо приймає наших студентів на практику, а серед його штатних працівників є випускники кафедри. Завідувач кафедри екології та агрономії, доц., к.і.н. Василь Іванців та доцент кафедри екології та агрономії, к.геогр.н. Віталіна Федонюк є членами Науково-технічної ради заповідника.

заповідник

27 травня відбулась чергова, цього разу віртуальна, мандрівка здобувачів-екологів у Черемський ПЗ: для них прочитала онлайн-лекцію науковий співробітник заповідника Людмила Шпак. Розповідь науковиці супроводжувалася відеофільмом, знятим у мальовничих куточках природоохоронної установи. Флора та фауна заповідника, наукова співпраця з природоохоронними організаціями України та світу, методи екологічних досліджень – про все це розповідала пані Людмила цікаво та доступно.

заповідник

Студенти віртуально мандрували екологічною стежкою, познайомилися з природно-ландшафтними особливостями Черемського болота, навколишніх лісових масивів, озера Редичі, побачили, як ростуть у природному середовищі найбільш рідкісні на Волині види: наприклад, шейхцерія болотна, представник раритетної флори, дякуючи потребі в збереженні якої в свій час було врятоване одне з найбільших в Європі боліт – Черемське – від осушення.

заповідник

Водно-болотні комплекси Черемського болота в наш час охороняються згідно міжнародної Рамсарської угоди як одні з найцінніших місць гніздування перелітних птахів та осередок екологічної мережі Східної Європи.

Викладачі та студенти задавали питання лектору, заняття пройшло в пізнавальній дискусії. На черзі – зустріч «офлайн», навчальна практика в заповіднику здобувачів кафедри екології та агрономії після завершення сесії!

Кафедра екології та агрономії