«Зібратися разом – це початок. Бути разом – це розвиток. Працювати разом – це успіх»

Генрі Форд

Саме під таким гаслом працює ТОВ «Волинь-зерно-продукт», що є частиною групи компаній «ВІЛІЯ», яка уже понад 20 років успішно функціонує на аграрному ринку України. Представники компанії радо провели для здобувачів ОП Агрономія Луцького національного технічного університету семінар про основні аспекти агрономічної служби компанії, закцентувавши увагу на моментах роботи в сучасних умовах.

АгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономія

Богдан Ковальчук, технолог з агрономії, розповів про структуру підприємства, потужності та можливості,  адже окрім України, частина врожаю та продукції йде на експорт, а це означає, що дотримуються норми європейських стандартів ISO. Банк землі налічує близько 50 000 га і можна лише уявити, скільки зусиль та трудових ресурсів необхідно, аби повноцінно їх використовувати.

Про досвід та спектр застосування добрив, зокрема і органічних, розповів технолог з агрономії Сергій Балачук.  Адже, окрім отримання високих та якісних врожаїв, метою є збереження та підвищення природної родючості ґрунтів.

АгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономія

«Агроном має мати неймовірний багаж знань, адже саме від його обізнаності в галузі залежить доля посівів, на скільки швидко і грамотно він спрацює у критичні періоди, і чи зуміє втримати на відповідному рівні повноцінно розвинені рослини», - наголосив спікер.

В сучасних умовах, звісно, не обійтися без систем точного землеробства із використанням GPS навігації, GIS технологій та інших високотехнологічних систем аграрного менеджменту. З їхньою допомогою можна проводити не тільки посів та обстеження полів, розповів начальник відділу з систем точного землеробства Іван Ковела, але і проводити обробку посівів від хвороб та шкідників у ті моменти, коли сільськогосподарській техніці це не під силу або немає можливості у її застосуванні.

АгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономіяАгрономія

На завершення поїздки здобувачі зустрілись із засновником та власником ГК ТМ «ВІЛІЯ» Євгеном Дудкою, який наголосив, що професія агронома є однією із трендових та високооплачуваних на сьогодні, за грамотним та освідченим агрономом майбутнє, так що вчіться і переймайте досвід адже саме за вами майбутнє держави та її розбудова.

Агрономія

Кафедра агрономії