Здобувачі освіти Луцького ліцею № 2  дізналися чи є підприємець та логіст професією до душі. Професор Любов Ліпич та професор Оксана Полінкевич 13.03.2023 відвідали Луцький ліцей № 2 та провели серед школярів опитування щодо професії до душі. Школярі 11 класів активно долучилися до визначення власних уподобань та намірів щодо здобуття спеціальностей у майбутньому. Їм було запропоноване тестування щодо професії до душі та визначення підприємницьких здібностей.

логістика

Більшість із школярів усвідомили, що підприємець та логіст є цікавими та актуальними професіями на ринку праці. Логістика виникла з прагнення підприємців підвищити прибуток шляхом економії. Вона займається плануванням, контролем та управлінням транспортування, складування і зберігання товарів. Основне завдання логіста - організувати доставку товару в потрібне місце, до певного часу, з мінімальними витратами. Логіст економить на всьому. За оцінками фахівців, грамотні дії логіста зменшують витрати на виробництво окремих товарів на 30%. Логіст домовляється з постачальниками про терміни, утрясає питання з машинами, контролює розмитнення, підшуковує оптимальне місце зберігання. Налагоджує безперебійну роботу ланцюжка від закупівлі товару до постачання безпосередньо споживачу. Рівень складності роботи логіста залежить від умов роботи. Підприємці самостійно створюють робочі місця та є роботодавцями для різних верств населення, у тому числі і для малозабепечених.

логістикалогістикалогістика

Поряд із цим, здобувачі освіти Луцького ліцею № 2 ознайомилися із освітніми програмами в Луцькому національному технічному університеті, окреслили особливості вступу на  освітні програми Логістика та Підприємництво та бізнес-адміністрування. Жвавий інтерес викликали у школярів дисципліни, які викладаються на освітніх програмах, організація дозвілля в університеті.

Оксана Полінкевич, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики

Любов Ліпич, професор кафедри підприємництва, торгівлі та логістики