Перейти до основного вмісту

Зі щоденника європейського студента

Інколи в житті хочеться щось змінити, але ми ніяк не наважуємося. То вагаємося зробити перший крок, то не знаємо з чого почати. Але, як відомо, «починати потрібно з себе».

Люблін це місто, яке надихає на нові ідеї. Приїхавши туди, я відразу відчула себе так, наче вдома, на своїй рідній землі. Місто, на мою думку, є повністю інтернаціональним. Там проживає та навчається велика кількість українців, тому мовний бар’єр не стає перешкодою в спілкуванні. 

Моє двомісячне стажування проходило в міжнародному відділі університету Люблінська Політехніка. Керівник – Марчін Жук з повагою та розумінням зустрів мене, українську студентку. Разом з нами працювала випускниця факультету бізнесу Луцького НТУ Юлія Кубай, яка свого часу також проходила практику саме тут. Зарекомендувавши себе, Юлія отримала можливість офіційного працевлаштування в Люблінській Політехніці.  

На стажуванні багато часу займало вивчення програм обміну, що пропонують країни ЄС, Латинської Америки, Північної Африки, а також США і сама Польща. Навчатися та ще й отримувати стипендію можна практично в будь-якому куточку світу. Необхідно лише вивчити мову, якою доведеться користуватись за кордоном.


Найбільше вразила діяльність організацій, які розвивають культуру міста. Мені вдалося потрапити на безкоштовну екскурсію, яку проводила організація «Lublin z dusza». Це не була звичайна прогулянка містом, а захоплююче знайомство з памятками та туристичними обєктами, які дійсно відкривали душу і серце Любліна. Також я побувала на чудових екскурсіях, які влаштовувала організація «Homofaber». Волонтери цієї організації не лише розповідають про історію, культуру Любліна, його легенди, а й підказують, яка аптека працює цілодобово, як викликати швидку допомогу, яким чином можна покататися на міських велосипедах, де продаються дешеві товари та ще багато іншого.


Гадаю, варто кожному студенту використовувати усі можливості і обовязково поїхати до Любліна –  щоб отримати цілий океан незабутніх вражень.

Щиро вдячна деканату факультету бізнесу та відділу міжнародних зв’язків Луцького НТУ за можливість нам, студентам, побувати в іншій країні, пройти стажування або семестрове навчання, познайомитися з культурою іншої нації та покращити свої знання іноземної мови.

Олена Аухімік,

студентка факультету бізнесу