Навчання майбутніх агрономів та агроінженерів без провідних практиків, на факультеті аграрних технологій та екології, уже уявити неможливо. Заходи з залученням фахівців аграрної галузі, в якості запрошених лекторів, проводяться на постійній основі.

18 жовтня 2023р. для здобувачів ОП «Агрономія» та «Агроінженерія» освітніх рівнів бакалавр та магістр, відбулась онлайн лекція від провідного агронома найбільшої в Україні навчальної платформи для аграріїв Growex Academy Остапишеної Діани на тему: «Зміни в кліматі та їх вплив на систему живлення рослин».

АгрономіяАгрономіяАгрономія

З вітальним словом виступив декан факультету аграрних технологій та  екології професор Руслан Кірчук, який наголосив, що кожному здобувачеві, аби набути Soft Skills, необхідно по максимуму використовувати додаткові можливості та ресурси, які на сьогодні є в чималій кількості на різних навчальних платформах, зокрема і на платформі Growex Academy.

Умови господарювання глобально змінюються, адже критичні температури та відсутність міжсезонного періоду ускладнюють планування агротехнічних заходів аграрних формувань. Досить важливо врахувати вплив суми середніх температур, наголосила лектор, адже саме відповідність вирощуваних сільськогосподарських культур, з отриманням високих та якісних врожаїв, залежить саме від регіону їх поширення.

АгрономіяАгрономіяАгрономія

Також Діана Остапишена закцентувала увагу на врахуванні початку та завершення вегетаційного періоду рослин у відповідності до температурних режимів місцевості. Не останнє місце займає розрахунок кількості продуктивної вологи, адже навіть за наявності, здавалося б, достатньої кількості опадів вологи все ж може не вистачати задля повноцінного росту та розвитку рослин.

Як підібрати систему обробітку ґрунту з урахуванням рельєфу, як підібрати ФАО кукурудзи у відповідності до регіону вирощування, яким чином можна використати карту ґрунтів місцевості, аби правильно запланувати та запрограмувати систему живлення та багатьма іншими лайфхаками поділилась зі здобувачами лектор.

АгрономіяАгрономія

В ході зустрічі усі охочі мали можливість задати запитання, а також подискутувати щодо певних тверджень та рішень озвучених в ході лекції. На завершення пані Діана запросила до подальшої співпраці та консолідації освітніх компонентів, що викладаються на факультеті, в рамках навчальної платформи Growex Academy.

Факультет аграрних технологій та екології