Перейти до основного вмісту

«ЗРОБІТЬ ТАК, ЩОБ ВАШІ ДІТИ
НІКОЛИ НЕ СТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ»

14 травня 2015 року студенти факультету бізнесу мали можливість поспілкуватися із ветераном, живим свідком лихоліть ІІ світової війни Михайлом Єрліним. Війна застала його в Красноярському краї, звідки він родом і де закінчив всього 5 класів школи.

Порив його молодої патріотичної душі на фронт стримувала молодість. Тому хлопець підробив метричні дані. Ставши на рік «старшим», разом зі своїми товаришами Михайло був призваний служити до батальйону лижних автоматників. У батальйоні юнак оволодів навиками стрільби зі всіх видів стрілецької зброї та пройшов лижну підготовку. Після боїв під Сталінградом батальйон розформували, а Михайло в подальшому проходив свою службу в 17 окремому полку зв’язку 3 гвардійської танкової армії під командуванням генерала Рибалко. Михайло Єрлін у складі свого військового підрозділу приймав участь у визволенні Волині, зокрема в Ковельській військовій операції.

Зі сльозами на очах згадував ветеран поневіряння воєнних лихоліть. Особливо важко було працівникам тилу, де працювали підлітки, жінки, а діти, від побачених жахів, виглядали значно старшими свого віку.

Закінчив війну Михайло Єрлін у Чехословаччині, звільняючи м. Прага 8 травня 1945 року. А вже наступного дня він у складі наших військ пройшов урочистим парадом вулицями чеської столиці, який приймали командувач 1 Українського фронту Конєв, командувач 2 Українського фронту  Малиновський, командувач 4 українського фронту Єрьоменко та командувач 1 Чехословацького армійського корпусу Свобода.

У післявоєнний період Михайло Єрлін продовжив благородну місію захисту Вітчизни. Закінчивши вечірній університет при будинку офіцерів, він вступив до військово-політичної академії в Москві, паралельно несучи службу керівника вузла зв’язку в ракетному полку.

Розповів ветеран й про роль та місце України в ІІ світовій війні, про гіркоту втрати військових побратимів. Й дзвеніли на грудях його медалі, мов спомин про пекло тих військових лихоліть. Наостанок сивочолий полковник заповів студентам прожити своє життя достойно й зробити так, щоб їх діти ніколи не знали, що таке війна. Студенти гучними оплесками та квітами привітали  ветерана й побажали йому ще довго залишатися в строю. 

Юрій Фесіна,
доцент кафедри економіки та підприємництва

Ольга Середа,
старший викладач кафедри
прикладної статистики та економіки праці