Зустріч науковців Луцького НТУ з учнями з нагоди Дня винахідника

25 вересня 2019 року, з нагоди відзначення Дня винахідника та раціоналізатора, на кафедрі матеріалознавства Луцького національного технічного університету відбулася традиційна зустріч з учнівською молоддю та слухачами секції матеріалознавства Волинської обласної Малої академії наук.

Учасниками зустрічі стали старшокласники комунальних закладів загальної середньої освіти “Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського Луцької міської ради Волинської області», «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 Луцької міської ради», «Луцький ліцей №3 Луцької міської ради Волинської області».

Професор кафедри матеріалознавства Ольга Гулай, керівник секції матеріалознавства Волинської обласної МАН, розповіла про основні напрями роботи секції та науково-дослідницьку базу кафедри. Учні дізналися про захопливу науку, що визначає науково-технічний прогрес нашої цивілізації, ознайомились з особливостями новітньої технології 3D-друку, оглянули виготовлені студентами-старшокурсниками зразки деталей складної форми, відвідали науково-дослідні лабораторії кафедри.

Школярі мали змогу ознайомитись з роботою секцій відділення технічних наук Волинської обласної Малої академії наук, дізнатись про творчі здобутки манівців, про інтелектуальні досягнення – отримані патенти на корисні моделі та свідоцтва про право власності на твір. Щире захоплення викликав виступ Бандури Марії, слухачки секції матеріалознавства, учениці 11 класу комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 – ліцей Луцької міської ради Волинської області», про її перші серйозні дослідження екологічного пакувального матеріалу, які увінчалися отриманням патенту на корисну модель. Марія щиро переконувала присутніх, що наукові студії МАНу – це не тільки поглиблення знань та набуття нових умінь, але й цікаві зустрічі, подорожі Україною і знайомство із кращими закладами вищої освіти. Скорубський Дмитро, учень 10 класу ОЗСО «Жидичинський ліцей», презентував роботу, результати якої також віднедавна захищені патентом. Учневі вдалося отримати декоративне покриття для стін із вторинної сировини – звичайної макулатури.

Підсумком зустрічі стала дискусія між учасниками заходу щодо перспектив розвитку технічних знань та практичних можливостей їхньої реалізації для слухачів Малої академії наук на кафедрі матеріалознавства нашого університету.

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства