ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ МІНІСТРА
МОЛОДІ ТА СПОРТУ

4 жовтня з ініціативи професора Тараса Божидарніка на зустріч до студентів факультету бізнесу та обліку та фінансів завітав заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема. Лекція була присвячена питанням реалізації молодіжної політики в Україні і на Волині зокрема.

«Молодь – це двигун всіх процесів, змін, реформ. Проте сучасне українське покоління сприймає державу як батька, який має вирішувати усі проблеми. Держава може бути партнером, другом, але аж ніяк не батьком. Такого підходу в розвинених державах давно вже нема», – зазначив лектор.

В Україні лише 5% молоді є членами молодіжних організацій, в Європі ж – 20-25%. Міністерство молоді та спорту після ряду реформ планує до 2020 року відкрити 50 наметових полів для проведення літніх таборів, 100 регіональних молодіжних центрів та підготувати  10 000 волонтерів Національної волонтерської служби.

Наразі головний принцип діяльності Міністерства молоді та спорту – ніяких рішень про молодь без молоді. Саме тому міністерство ініціює такі проекти як, наприклад, Youreporter. Сервіс дозволяє  кожному учаснику шляхом щотижневих опитувань впливати на процес вироблення рішень та висловлювати свою позицію з питань навчання, охорони здоров’я тощо.

Олександр Ярема порадив луцьким студентам також скористатися профорієнтаційним порталом «Моя кар’єра». Запропонований кількагодинний тест та консультація фахівців допоможуть правильно вибрати професію молодій людині.

Завдання міністерства, за словами посадовця, – формувати мобільну, освічену молодь, обізнану з культурою інших країн. Саме тому міністерство запускає міжнародні програми обміну до Польщі та Литви. До слова, прийом заявок для участі в українсько-литовському проекті розпочинається уже з наступного тижня.

Студенти активно цікавилися в представника міністерства деталями обмінів та можливостями працевлаштування під час навчання.

«Будьте проактивними, весь час намагайтеся отримати додаткові знання і не стійте осторонь важливих процесів, які впливають на ваше життя», – підсумував на завершення лекції Олександр Ярема.

Галина Микитюк