ЗУСТРІЧ З НАУКОВЦЯМИ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У липні 2016 року в Баку (Азербайджан) к.т.н., асистент кафедри КПВ та ТМ Гулієва Наталія Михайлівна з метою ознайомлення навчально-наукової бази та налагодженням зв’язків зустрілась з науковцями к.т.н., доцент, деканом Машинобудівного факультету Арастуном Мамедовим Салман огли та д.т.н., проф, заслуженим діячем науки, академіком, зав. кафедри «Технологічні комплекси і спеціальна техніка» Гусейновим Гасаном Ахмед огли Азербайджанського технічного університету.

Азербайджанський технічний університет ? є одним із провідних університетів технічного профілю Азербайджанської Республіки, був створений в складі 4-х факультетів під назвою Азербайджанського Політехнічного інституту у 1950 році в місті Баку. З 1991 року університет було перейменовано на Азербайджанський технічний університет.

На сьогоднішній день університет готує фахівців в галузях машинобудування, металургії, інформатики та комп'ютерних технологій, електротехніки, телекомунікацій, автотранспорту, інженерного бізнесу та ще за 28 напрямами і за 70-ма спеціальностями.

Університет тісно співпрацює з представництвами таких міжнародних організацій, як ООН, ЮНЕСКО та інших структур ТРАСЕКА, з іншими міжнародними організаціями, а також з багатьма провідними зарубіжними університетами. У зв'язку з переходом до багатоступеневої системи освіти, має наукові зв'язки з провідними університетами США, Голландії, Німеччини, Франції, Італії, Туреччини, України і т.д. Співробітники Університету беруть активну участь у загальноєвропейських освітніх проектах (ТЕМПУС, TACIS та ін.).

Науковець к.т.н., доцент, декан Арастун Мамед Салман огли та д.т.н., проф, заслужений діяч науки, академік, зав. кафедри Гусейнов Гасан Ахмед огли провели екскурсію по навчальних лабораторіях, ознайомили із найновішим машинобудівним обладнанням HAAS та інших фірм. Обробні центри HAAS мають широкі можливості і доступні в різних конфігураціях, які можуть мати конус ISO 40 або конус ISO 50, пасову або зубчасту трансмісію. Система керування HAAS забезпечує легкість обслуговування верстатів. Система ЧПК HAAS включає «інтуїтивну систему програмування», яка зазвичай не зустрічається в обробних центрах інших виробників.

Зустріч з науковцями Азербайджанського технічного університету сприяє обміну навчально-наукового досвіду та налагодженню міжнародних контактів задля створення умов подальшої співпраці вже на рівні університету.

Наталія Гулієва

к.т.н., асистент кафедри компютерного проектування

верстатів та технологій машинобудування