Науковий семінар про доброчесність на кафедрі АКІТ

Студенти і викладачі кафедри АКІТ  6 квітня взяли участь у науковому семінарі про доброчесність. Його провів працівник відділу забезпечення якості освіти в Луцькому НТУ Олександр Канагеєв.

Доповідач відмітив, що академічна доброчесність базується на відповідальності та справедливості. Її принципами є старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за власні вчинки і чесне здобуття оцінок. Порушеннями ж академічної доброчесності вважається плагіат, списування, хабарництво, фальсифікація результатів досліджень, необ’єктивне оцінювання, здавання іспитів підставними особами.

Особливу увагу Олександр Олександрович звернув на наслідки тривалих і системних порушень академічної доброчесності. Якими є знецінення університетських дипломів у країні, невизнання їх за кордоном, гальмування розвитку економіки, втрата країною авторитету у світі. А для того щоб навчатися за кордоном, то потрібно дотримуватися принципів академічної доброчесності, оскільки світ глобалізований.

Олександр Канагеєв навів приклади перевірок і судових справ дипломів на плагіат за кордоном і в Україні. А також акцентував увагу на систему перевірки статей і дипломів на доброчесність у нашій країні та університеті.

Студенти активно задавали питання про кримінальну відповідальність за порушення доброчесності під час написання дипломних проектів, про особливості перевірок у нашому навчальному закладі.

Науковий семінар був дуже корисний і усім сподобався.

Відповідальна за кураторську роботу на кафедрі АКІТ Федік Л.Ю.