Перейти до основного вмісту

Провідні тренери та спортсмени країни вирішували як вдосконалити освітні програми в ЛНТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч почесних гостей із Федерації легкої атлетики України, відомих тренерів та спортсменів, задля обміну досвідом та порадами щодо вдосконалення освітніх програм на кафедрі фізичної культури, спорту та здоров’я.

Нині студенти кафедри навчаються за двома освітніми напрямками: 017 «Фізична культура і спорт» (магістратура) та 014 «Середня освіта (Фізична культура)» (бакалаврат). Тож задля обговорення вдосконалення освітнього процесу, у стінах ЗВО зібралися фахівці своєї справи та студенти.

Перш за все, представив учасників заходу проректор з НПР та інфраструктури Сергій Савчук. Він тривалий час очолював кафедру фізичної культури, спорту та здоров’я Луцького НТУ, що дозволило налаштувати уже доволі тісні взаємовідносини із керівництвом ФЛАУ.

«Для нас велика честь, коли така представницька організація приїздить зі своєю місією - розвивати спорт вищих досягнень і не тільки. Більшість з вас уже не вперше відвідують Луцький НТУ, ви спостерігаєте за нашими кроками у розвитку спорту, тому дякуємо за сприяння і за те, що у нас з вами є повне розуміння щодо руху в правильному напрямку та підготовки фахівців для розвитку масового спорту», - звернувся до присутніх Сергій Савчук.

Подякувала за візит та небайдужість до питань розвитку спорту в Україні та, зокрема, на Волині ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона зазначила, що попри те, що Луцький НТУ – технічний ЗВО, тут здійснюється підготовка фахівців з фізичної культури та спорту і технічне спрямування університету лише підсилює їхні можливості.

«Перше, що ми зробили у складі нової команди в керівній ланці, подали на розгляд ДФРР проект модернізації спорткомплексу, басейну і будівництва стадіону. У нашому університеті підтримується спортивний осередок та набирає серйозних обертів його розвиток. Я сподіваюся, що обговорення освітніх програм буде достатньо конструктивним, ми повинні говорити про те, які дисципліни викладати, яку траєкторію навчання обирати, щоби дати студентам усі можливості, які їм необхідні. Ми завжди відкриті до починань та ідей, бо підтримка спорту – це те, що завжди дає результат», - наголосила ректор.

Головний тренер національної збірної з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник додав, що легка атлетика – це королева спорту і наймасовіший вид спорту у світі, тож дуже приємно, що Луцьк нині став столицею легкої атлетики України.

«Багато зацікавлених людей зробили з Луцька столицю легкої атлетики України. Зараз тут найкращий стадіон для проведення змагань найвищого рівня і це свідчить про те, що люди справді зацікавлені справою. Дуже приємно, що ваш ЗВО також зрозумів, що легка атлетика – це той вид спорту, який є базовим», - зазначає Тиртишник.

За його словами, основними рушіями розвитку спортивної сфери є тренери та викладачі. Це – фанати своє справи, завдання яких полягає у тому, аби зацікавити молодь та привити любов до легкої атлетики.

Іоланта Хропач, генеральний секретар ФЛАУ, наголосила, що під час спортивних змагань, чимала увага приділяється технічній складовій. Це зокрема, робота  відповідної апаратури: фотофінішу, системи заміру, табло«Для того, щоб усе це разом працювало, необхідні люди, які володіють технічними напрямками, комп’ютерними програмами. Тому можливо вашим студентам буде цікаво прийти 17-20 червня на Чемпіонат України, де працюватиме телевізійна компанія, буде вестися трансляція і подивитися як це все відбувається».

Головний тренер національної збірної з легкоатлетичних метань Максим Островський приділив значну увагу підтримці кадрів, бо саме ці люди, готуючи спортсменів, закладають у них спортивну базу, належну фізичну підготовку і дають розуміння того, що що спорт – це здоров’я нації і наша безпека: «Має бути активний спосіб життя, а легка атлетика  - це основна усього і благополуччя нашої країни, адже це не лише спорт високих досягнень, а здоров’я нації. Ми маємо докладати максимум зусиль, щоби зайняти чимось дитину і зацікавити її, щоб вона продовжували займатися спортом».

На перевагах практичних навичок акцентувала увагу випускниця ЛНТУ, майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу Анастасія Коновальчук. Вона розповіла, як розпочала тренерську діяльність і стикнулася із проблемою виховання молоді. Мова йде про педагогічні підходи до дітей, спрямування їх у правильне русло, набуття ними не лише необхідних спортивних навичок окремо, а й вміння оперувати в комплексі. Для того, аби отримати мудру пораду, дівчина звертається до своїх тренерів, а тому наголошує, що при підготовці фахівців у закладах освіти, окрім теорії, хочеться отримати більше практичних навичок, зокрема, у взаємодії із вихованцями, дітьми.

«Я знаю, що мені треба робити, але що робити із дітьми, які стоять перед тобою, бо ж не вистачає практики і ти залишаєшся із викликом сам на сам. Викладачі дали знання, але не завжди знаєш, як їх застосувати і пояснити це дітям, а тим паче, коли діти складного віку 15-16-ти років».

Натомість, заслужений тренер України, викладач ЛНТУ Володимир Сахарук наголосив на важливості підтримки тренерів, бо часто трапляються випадки, коли тренери та викладачі у пошуках засобів заробітку виїжджають за кордон, тому необхідно підтримувати кожну особистість у спорті, і спортсмена і тренера, бо тільки від них залежить розвиток галузі.

Учасники круглого столу поділилися власними думками щодо вдосконалення освітньої програми у Луцькому НТУ та висловили максимальну підтримку закладу вищої освіти щодо розвитку спорту в області та забезпечення цінними тренерськими і викладацькими кадрами і професійними спортсменами.

Приємним завершенням заходу стало підписання договору про співпрацю між Федерацією легкої атлетики України та Луцьким НТУ.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1871642719656436